Статьи

Чим небезпечний пташиний послід для автомобіля: як захистити кузов від цієї біди

Влітку багато українських автовласників страждають від одвічної проблеми пташиного посліду, який залишається на кузові після візиту пернатих. Мало хто знає, що це загрожує не тільки естетичному вигляду автомобіля, але і цілісності його лакофарбового покриття. Експерти порталу Interia розповіли, як захистити кузов від шкідливого впливу пташиних екскрементів.

Чому пташиний послід небезпечний для лакофарбового покриття

До складу пташиного посліду входить сечова кислота, яка при високій температурі чинить агресивний вплив на лакофарбове покриття. Як тільки повітря прогріється до 25°C, кузов нагрівається ще сильніше, що посилить вплив кислоти на фарбу.

Завдяки лужній природі екскрементів, а також наявності в їх складі органічних речовин починається хімічна реакція з лаком, яка призводить до знебарвлення останнього, появи матових плям, а в критичних випадках — навіть глибоких пошкоджень структури покриття.

Час — вирішальний фактор

Ключовим правилом боротьби з пташиними екскрементами є швидкість реакції. Чим швидше видалите забруднення, тим краще. Іноді вистачає години-двох на сонці, щоб послід залишив на фарбі матові сліди. В особливо спекотні дні при температурі понад 30°C пошкодження виникають за лічені хвилини. На відновлення пошкодженої фарби піде від декількох тисяч гривень.

Правильна технологія очищення

Якщо забруднення свіжі, то вони легко видаляються вологою тканиною. А ось із засохлими екскрементами доведеться попрацювати. Причому слід бути максимально обережним, оскільки спроба зішкребти їх може призвести до мікропошкоджень покриття через наявність в посліді абразивних частинок.

Найкраще тут підійде розмочування. На забруднену поверхню слід покласти змочену у воді тканину. Через 15 хвилин послід слід акуратно прибрати губкою. Якщо мова йде про вертикальні поверхні, слід використовувати вологі паперові рушники або газету.

Спеціальні засоби

Також на ринку є безліч спеціальних препаратів для видалення пташиного посліду. Добре показують себе тут засоби для видалення комах. Очищувачі скла при цьому використовувати не рекомендується, оскільки вони часто включають до свого складу агресивні речовини.

Share
автор
Артем Панченко

Recent Posts

Три німецькі кросовери, які краще не купувати: головний біль замість авто

Дизайн, салон, престиж. Але щойно зламається – готуйте гаманець. Деякі популярні кросовери з Німеччини виглядають…

20.07.2025

Варіатор чи класичний автомат: чим вони різняться і як це відчувається на практиці

У салоні продавець охоче розповідає про опції, колір, комплектацію. Але про трансмісію більшість водіїв питає…

20.07.2025

Китайські автівки захоплюють Україну: що купують і чому нових більше, ніж вживаних

За перше півріччя 2025 року в Україні зареєстровано 7318 легковиків з Китаю, повідомляє асоціація "Укравтопром".…

20.07.2025

Які авто визнано найбезпечнішими у 2025 році: рейтинг

У 2025 році Euro NCAP уже перевірила 20 нових моделей, повідомляє WhatCar. Тільки дві з…

20.07.2025

У українця відібрали Audi Q7 за контрабанду: подробиці

На пункті пропуску «Шегині–Медика» львівські митники натрапили на майстерно замаскований вантаж. Під підозру потрапив 33-річний…

20.07.2025

Toyota готує мінівен для бездоріжжя: з салоном, як у кемпера

У Toyota готують відповідь Mitsubishi Delica. Як пише видання Best Car, компанія розробляє новий мінівен…

20.07.2025