Статьи

Ні в якому разі не пишіть цього в протоколі про порушення ПДР

Складання протоколу або постанови про адміністративне правопорушення за фактом порушення ПДР є стресовим моментом для практично будь-якого автомобіліста. Тут важливо те, як поведеться водій, оскільки наявність тих чи інших записів у документі в майбутньому може допомогти оскаржити штраф або, навпаки, погіршити становище порушника. Досвідчений юрист розповів виданню «Твоя МАШИНА», що варто вказати в протоколі або постанові ПДР, а чого робити точно не можна.

Табу при заповненні протоколу

Перш за все відмовтеся від емоційних випадів на адресу поліції та інших осіб при заповненні протоколу. У документі спеціально відведена графа для висловлення своїх доводів водієм, але це не привід писати туди нецензурні фрази, суб’єктивні оцінки діяльності інспекторів або свої думки про речі, не пов’язані з процесом розгляду справи.

Також категорично заборонено псувати документи. Хтось зопалу може подумати, що закреслення протоколу ручкою, розрив або навіть поїдання документа допоможе уникнути відповідальності. Це не так. У поліцейських є запасні бланки, які вони можуть задіяти в такій ситуації. А ось порушнику за подібні дії загрожує кримінальна відповідальність.

Обов’язкові пункти для зазначення

В першу чергу у відповідній графі потрібно вказати про свою згоду або незгоду із зазначеними в документі обставинами порушення. Якщо цього не зробити, то потім в суді буде складно довести свою невинність.

При наявності свідків і очевидців, інформацію про них також слід вказати в протоколі або постанові. Поліція може забути це зробити або навмисно приховати ці відомості.

Вкрай важливо вказати в документі обставини, які можуть служити підставою для зняття з водія відповідальності за порушення. Наприклад, стан крайньої необхідності для порятунку життя, раптове погіршення самопочуття, обставини непереборної сили.

Також не варто забувати, що копія протоколу або постанови повинна залишатися у вас, щоб ви могли оскаржити її в суді. Завдання автомобіліста – максимально коректно викласти свою позицію без емоцій, що допоможе ефективно захистити права в суді.

Share
автор
Артем Панченко

Recent Posts

Забудьте все, що знали про шини: чому майбутнє за радіальними покришками

Якщо вам здається, що всі шини однакові — гумові, круглі і чорні, то ви взагалі…

28.06.2025

Тремтить кермо на трасі: ось чому це відбувається з вашим автомобілем

Якщо при виїзді на заміську трасу ви помічаєте, що на швидкості 80 км/год і вище…

28.06.2025

Скільки можна проїхати на «лампочці»: розкрили запас ходу на залишках палива

Кожен водій хоча б раз опинявся в ситуації, коли починає блимати лампочка низького рівня палива…

28.06.2025

Дослідження: у сучасних автомобілях постійно зростають сліпі зони

Останнє дослідження Страхового інституту дорожньої безпеки США (IIHS) продемонструвало тривожну статистику — з кінця 90-х…

28.06.2025

В Україні стартували офіційні продажі автомобілів Xiaomi: куди звертатися

Катайська компанія Xiaomi призначила свого офіційного представника в Україні в питанні реалізації автомобільної продукції бренду.…

28.06.2025

Експортний скандал: Китай вивозить за кордон нові автомобілі як вживані

У Китаї розгорівся міжнародний скандал з експортом за кордон нових автомобілів місцевими виробниками. Як повідомляє…

28.06.2025