Мало хто з водіїв в Україні не зтикався з поліцією на дорозі. При цьому більшість просто не знає, як правильно спілкуватись з патрульними, щоб уникнути проблем. Деякі керманичі взагалі дозволяють собі зайвого, говорячи з правоохоронцями, чим наражають себе на додаткові неприємності. Олексій, автоюрист з 8-річним досвідом роботи в цій сфері, назвав виданню “Твоя МАШИНА” сім поширених серед автомобілістів фраз, які ні в якому разі не варто говорити поліцейським під час зупинки.
«Ви знаєте, хто я такий?»
Це питання — класичний прийом, який, здається, має поставити поліцейського в незручне становище. Але насправді це лише ускладнює ситуацію. Замість того щоб отримати полегшення, ви ризикуєте стати для інспектора прикладом принциповості, коли він буде прагнути продемонструвати, що навіть відомі особистості не можуть обійти закон.
«Давайте домовимося»
Звучить досить безневинно, але насправді такі слова сприймаються як пропозиція хабара. І тут не важливо, що ви мали на увазі. Це може обернутися не просто штрафом, а й кримінальною справою. У таких ситуаціях краще всього просто дотримуватись законів, а не шукати способи їх обійти.
«Шукайте, все одно не знайдете»
Ця фраза може викликати роздратування, але навряд чи допоможе вам. Замість того щоб заспокоїтися та співпрацювати, ви будете створювати додаткове напруження. У результаті поліція шукатиме ще ретельніше, що може призвести до додаткових проблем.
«Я випив(а) зовсім трохи»
Фраза «трохи випив» — це майже визнання того, що ви за кермом у нетверезому вигляді. Навіть якщо ви вважаєте, що випили мало, в очах інспектора це тільки підтвердить підозри. У кращому випадку вам нарахують штраф, а в гіршому — зроблять перевірку на алкоголь, і ви отримаєте покарання, якого не уникнути.
«Я плачу вам зарплату…»
Можливо, вам здається, що ці слова покажуть вашу владу, але насправді вони швидше підвищать градус напруги. Поліцейські, як би це банально не звучало, теж платять податки, а їхнє завдання — захищати закон, а не догоджати окремим громадянам.
«Я не знав(а), що так робити не можна»
Це досить поширена відмовка, але вона не звільняє від відповідальності. Навпаки, такі слова лише говорять поліцейському, що ви не знайомі з правилами. І якщо з вами попався недобросовісний інспектор, він цілком може використати вашу неосвідомленість у своїх інтересах.
«Я готов(а) одразу все підписати»
Багато водіїв, потрапивши в неприємну ситуацію, прагнуть якнайшвидше підписати всі документи та забути про проблеми. Однак часто це лише призводить до неприємних наслідків. Краще уважно вивчити документи перед підписанням, щоб випадково не підписати те, що може зіграти проти вас.
Якщо не хочете ускладнювати собі життя, краще всього дотримуватись простого правила: спокій і розуміння своїх прав. Елементарні помилки в поведінці можуть коштувати вам не лише грошей, а й часу, а іноді й свободи.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що робити, якщо у авто немає аптечки і вас зупинив поліцейський. Декотрі водії одразу погоджуються на штраф, навіть не підозрюючі, що він незаконний. З поліцією варто бути обачним, щоб не дати пошити себе в дурня на рівному місці.
Xiaomi заходить у клас великих SUV. Після SU7 та YU7 китайський бренд тестує повнорозмірний гібрид…
Renault показала модель Boreal – повнорозмірний кросовер для понад 70 країн. Як пише "Авто24", його…
Спека тисне не лише на водіїв. Автомобілям у липневу спеку теж несолодко. Те, що здається…
На трасі мотоциклісти спілкуються без слів. Жести замінюють крик, клаксони й рації. Один із найпоширеніших…
Деякі помилки за кермом – не від поспіху й не від страху. Вони буденні. Повторюються…
Після сильної зливи вулиці міста швидко вкриваються водою. Ніби нічого страшного – трохи зачепив колесом,…