Categories: Статті

Юрист розповів, як не отримувати штрафи, якщо продали авто по дорученню

У зв’язку із впровадженням на шляхах України автоматичної фіксації швидкості руху власникам автомобілів почали приходити штрафи за перевищення швидкості.

Зрозуміло, що ніхто не хоче сплачувати штрафи, якщо він нічого не порушував, і «продав» автомобіль іншій особі по дорученню, пише Дорожній Адвокат.

Потрібно знати, що відповідно до ст. 279-1 КУпАП штрафи за порушення ПДР, які зафіксовані в автоматичному режимі накладаються на власників або користувачів таких автомобілів.

Якщо питання ідентифікації поліцією власника автомобіля є зрозумілим, то виникає питання як МВС знатиме про фактичного користувача автомобіля, який керує на підставі доручення.

Для цього, ведеться спеціальний Реєстру відомостей про належного користувача. Штраф може бути винесений на особу, яка фактично керує автомобілем, лише у тому разі, якщо інформація про неї внесена до цього Реєстру.

Порядком ведення Реєстру передбачено, що внесення до нього відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність, здійснюється у сервісному центрі МВС особисто таким користувачем (п.27).

Для цього користувач автомобіля повинен подати в сервісний центр МВС заяву про внесення його в Реєстр як користувача, на якого будуть виноситися штрафи. Також передбачено подання цієї заяви он-лайн.

Якщо ж користувач автомобіля не подав відомості про себе до Реєстру, то штрафи виписуватимуться на власника автомобіля на підставі свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Законодавством надано ще одну можливість власнику не сплачувати штраф. А саме, відповідно до ч. 1 ст. 279-3 КУпАП власник, звільняється від штрафу, якщо протягом 20 календарних днів з дня правопорушення особа, яка керувала автомобілем, звернулася особисто до підрозділу МВС із заявою про згоду що порушення вчинила вона, а також сплатила суму штрафу.

Тому отримавши постанову із штрафом, власник може повідомити такого користувача про необхідність сплати нею штрафу. Якщо ж такий користувач відмовляється сплатити штраф, то обов’язок сплати штрафу покладається все ж таки на власника автомобіля по техпаспорту.

Тому, якщо хочете продати автомобіль по дорученню, проконтролюйте до кінця процедуру внесення відомостей щодо належного користувача автомобіля у згаданий Реєстр.

У інакшому випадку потрібно систематично перевіряти поштову скриньку або слідкувати он-лайн стосовно наявних штрафів за порушення, які Ви не вчиняли!

Recent Posts

Десять електрокарів, які швидші, ніж ви можете собі уявити

Існує стереотип, що електричні автомобілі ще поки що недостатньо розвинені, а отже, не можуть бути…

25.11.2024

Три кросовери, які власники не хочуть продавати навіть через 20 років

Сьогодні автомобілі все більше нагадують витратний матеріал, який просто викидають на звалище через 10-15 років…

25.11.2024

Десять гібридних автомобілів з мінімальними річними витратами на паливо

Гібридні автомобілі спочатку замислювалися, як спосіб скоротити витрату палива і зробити експлуатацію транспортних засобів більш…

25.11.2024

Що потрібно покласти в багажник автомобіля до приходу зими: водієві на замітку

Майбутня зима несе з собою водіям масу ризиків і загроз, до яких слід бути готовими…

25.11.2024

Надійні німецькі кросовери: ТОП-6 компактних моделей

Німецькі виробники ще тридцять років тому і не думали про виробництво кросоверів або позашляховиків, але…

25.11.2024

Чому не можна глушити двигун одразу після зупинки автомобіля: механік дав відповідь

Багато українських водіїв у метушні звикли глушити мотор свого автомобіля одразу, щойно припаркуються. Вважається, що…

25.11.2024