Руки на кермо, залишатися в автомобілі! Як водії будуть спілкуватися з поліцією

Проект закону №7286 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» містить практично всі нещодавно озвучені пропозиції щодо підвищення штрафів та інших мір відповідальності для водіїв. Крім них також описані нові принципи спілкування водіїв з поліцією і підстави для зупинки автомобілів. Документ об’ємний, і його зміст доведеться описувати в кілька етапів. Цього разу – про те, як автори законопроекту пропонують узаконити принцип спілкування водія і поліцейського, передає AUTO.RIA.com.

Перше – до існуючих 9 пунктів, які дозволяють поліцейському зупиняти автомобіль, додається новий, десятий. Він сформульований як «зупинка з метою проведення огляду водія на стан алкогольного сп’яніння». Тобто, випити і сісти за кермо з думкою «поки не порушу, ніхто не має права чіпати» – після отримання законопроектом №7286 юридичної сили стане неактуальною.

Далі: після зупинки водій не повинен (як це часто буває) бігти до машини поліції, а разом з ним пасажир, і влаштовувати «ток-шоу». Отримавши вимогу від поліцейського зупинити ТЗ, водій буде зобов’язаний:

  • зупинити машину відповідно до вимог ПДР;
  • вимкнути двигун і витягнути ключі з замка запалювання (за умови наявності ключа);
  • надати для перевірки водійське посвідчення, техпаспорт на ТЗ, страховий поліс, інші документи, передбачені законодавством;
  • перебувати всередині ТЗ, покласти руки на кермо, тримаючи їх у полі зору поліцейського, не залишати автомобіль без дозволу поліцейського;
  • на вимогу поліцейського вийти з транспортного засобу;
  • неухильно виконувати всі законні вимоги або розпорядження поліцейського.

Уважний читач вже здогадався: тримати руки на кермі, знімаючи поліцейського відеокамерою телефону, буде важкувато. До речі, і пасажир в цій справі теж не допоможе, оскільки: пасажир під час зупинки ТЗ (на вимогу поліції), повинен залишатися на своєму місці до відповідного розпорядження або вимоги поліцейського; на вимогу поліцейського пасажир має вийти з автомобіля.

Щодо формулювання «пред’явити документи» також внесена повна ясність: стаття 32 Закону про Нацполіцію буде звучати так: «поліцейський має право вимагати передати документи, що підтверджують особу або наявність певних прав…». А якщо не передати (а тільки «пред’явити»), скажімо, водійське посвідчення – штраф 425 грн.

Втім, це один з найлегших варіантів того, чим може закінчитися зупинка при порушенні ПДР. Усе найголовніше в частині підвищення штрафів, а також про вилучення водійського посвідчення і навіть позбавлення волі ми розповімо в наступних публікаціях.

 

Recent Posts

Шість міфів про кросовери та позашляховики, про які час забути

Сегмент SUV (позашляховики і кросовери) почав активно набирати популярність у 1980-х роках і відтоді набуває…

23.11.2024

Альтернатива Tesla: десять найкращих електромобілів просто зараз

Колись американська компанія Tesla зробила революцію у сфері розробки та виробництва електричних автомобілів. Однак останніми…

23.11.2024

Чорна п’ятниця 2024: які найкращі подарунки для автолюбителів підібрати по акції

Чорна п'ятниця - це ідеальний час для вигідних покупок, особливо якщо ви хочете порадувати автолюбителя.…

23.11.2024

Найнадійніші седани з наддувом: ТОП-10 моделей для купівлі у 2024 році

Сьогодні турбовані двигуни стали буденністю для автомобілів різних класів, зокрема в сегменті седанів. Водночас автолюбителі…

23.11.2024

Які звички водія «вбивають» роботизовану трансмісію в автомобілі

Поява роботизованої трансмісії дала змогу суттєво спростити процес керування автомобілем без вкладення в конструкцію істотних…

23.11.2024

Шість вживаних кросоверів класу люкс, які вигідніше купувати, ніж новий седан

Седани сьогодні все ще досить популярні, особливо в люксовому сегменті, проте іноді їх купівля пов'язана…

23.11.2024