Українці стали менше купувати автомобілів з ГБО та «дизелів»

Бум переходу на зріджений газ в Україні вже минув. Крім того, почав падати попит на дизельні авто.

На початку 2019 року ціна зрідженого автомобільного газу становила майже третину від вартості бензину. Теоретично, можна було б очікувати зростання попиту на чорне золото і автомобілі з ГБО. Однак, сьогодні, коли газ подорожчав, AUTO-Consulting, проаналізувавши статистику продажів нових автомобілів за 5 місяців 2019 р, і побачив парадоксальну картину.

Справа в тому, що попит на автомобілі з ГБО, за підсумками 5 місяців, не тільки не зріс, а навпаки – впав. Це падіння становить майже 12%. А за підсумками травня нинішнього року, в порівнянні з травнем 2018-го, падіння продажів автомобілів з автосалонів з ГБО також склало більше 10%. За даними AUTO-Consulting, новим автомобілям, які залишають автосалони з ГБО у нас в країні належить 5,3% ринку. І це – навіть менше, ніж частка гібридних автомобілів.

А ось частка гібридів на нашому ринку сьогодні наближається до 7,5%. А в порівнянні з 2018-м їх кількість зросла майже на 90%! І це найбільше зростання, якщо розглядати автомобілі за типом двигуна.

Слідом за гібридами, велике зростання, в порівнянні з минулим роком, продемонстрували електромобілі. Їх стало більше майже на 67%.

Найбільше падіння, в порівнянні з минулим роком, за даними AUTO-Consulting, показали автомобілі з дизельними моторами – майже -20%.

Джерело AUTO-Consulting

Не пропустіть