Українські спеціалісти знайшли спосіб в декілька разів підвищити ресурс двигунів

Спеціалісти центральної заводської лабораторії ДП «Завод імені В.О. Малишева» здобули перемоги у Всеармійському конкурсі «Кращий винахід року» в номінації «Бронетанкова техніка та озброєння». У конкурсі взяли участь понад 100 підприємств, організацій, вищих навчальних закладів та військових частин ЗСУ.

Про це повідомляє specmachinery.com.ua.

«Наше напрацювання полягає в нанесенні на поршневі кільця дизельних двигунів спеціального іонно-плазмового покриття, яке дозволило підвищити їх зносостійкість. Поршневі кільця стали більш довговічними в роботі, – розповідає начальник лабораторії іонізуючих методів контролю ЦЗЛ ДП «Завод імені В.О. Малишева» Тарас Мальцев. – Дані розробки були не просто теорією, а й проявили себе на практиці. Після теоретичних напрацювань ми провели стендові випробування. За їх результатами з’ясували, що зносостійкість виробів за рахунок нанесення покриття підвищилась до 15 разів. Окрім цього, зношування самої робочої поверхні кільця після випробувань зменшилось до 4 разів.

За підсумками випробувань на основі цієї розробки малишевці склали 4 патенти. Два з них зайняли на конкурсі в номінації «Бронетанкова техніка та озброєння» I і II місця.

Від керівництва Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України наші фахівці отримали за винаходи дипломи 1-го та 2-го ступеню, а також подяку ДП «Завод імені В.О. Малишева».


Не пропустіть