Перша платна дорога України ось-ось запрацює

Розпочалася підготовка до розробки розрахункової документації на будівництво ділянки платної (концесійної) дороги на ділянці Київ – Біла Церква.

Зокрема, як стало відомо з сайту ProZorro, тендер на розробку технічно-економічного обґрунтування будівництва виграла компанія «Науково-виробнича фірма “Мостопроект”», пише Вечірній Київ.

Йдеться про ділянку від автомобільної дороги загального користування державного значення Т-10-27 Київське Півкільце до автомобільної дороги загального користування державного значення М-05 Київ – Одеса

Вартість лише розробки ТЕО становить 5,4 млн гривень (початкова ціна була понад 7 млн.).

За документами, Мостопроект має завершити розробку ТЕО у грудні 2019 року. Далі йтиме етап проектування дороги і лише потім власне будівництво.

До слова, в Україні лише в лютому цього року Верховна Рада ухвалила закон про можливість будувати платні дороги приватними компаніями. У законі сказано, що дорога може бути платною за умови забезпечення альтернативного проїзду транспорту безоплатними автошляхами. Вартість проїзду по ній пропонуватиме власник Кабміну, який має затвердити ціну з урахуванням інфляції.

Концесія передбачає угоду про передачу державних об’єктів у користування приватним суб’єктам на строк до 50 років. При цьому підприємець зобов’язує збудувати на них певні об’єкти (у тому числі дороги). Відповідно до цього тарифи на користування ухвалюватиме Уряд.загрузка...


загрузка...