З’явилось дешеве пальне для авто

Спільне ізраїльсько-австралійське підприємство Electriq Global запропонувало нову технологію, що дозволяє зберігати водень в переробленій рідині, яку можна транспортувати так само, як бензин. Це рішення дозволить електротранспорту долати великі відстані і швидше заправлятися.

Багато водіїв готові відмовитися від бензину і дизеля, але батареї електромобілів лякають їх дорожнечею і занадто довгою зарядкою, яка до того ж не завжди дає досить великий запас ходу. Проте акумулятори мають ряд переваг перед звичайним воднем, який важко зберігати і транспортувати та є вибухонебезпечною речовиною. Однак плюсом водню є те, що його простіше вбудувати в існуючу інфраструктуру дистрибуції.

Electriq Global створила нове паливо, що поєднує в собі переваги бензину, водню та електричних батарей, – воно дешеве, екологічно чисте, а також придатне для переробки та повторного використання.

За словами представника компанії Майкла Сімонетті, рецепт винаходу «на подив простий» і не потребує будь-яких рідкісних або дорогих елементів. Повністю підготовлене до застосування паливо містить близько трьох відсотків водню і 97 відсотків допоміжної суміші. Воно може просто і безпечно транспортуватися в цистернах, які зазвичай використовують для нафтопродуктів.

Заправка новим видом палива буде здійснюватися як на звичайних бензозаправках, але в окремий бак – спеціальний модуль, що містить невелику кількість каталізатора для вивільнення водню з заправної суміші. Газ буде надходити в паливні елементи і конвертуватися в електричну енергію, яка і буде приводити в рух електромобілі.

Винахідники відзначають, що заправка стандартного бака автомобіля буде коштувати менше 50% від вартості аналогічного бака бензину, а пробіг збільшиться вдвічі.

Джерело: Еcotechnicaзагрузка...

загрузка...