Автомобілі почнуть обладнувати «чорними ящиками»

Від 2022 року в Євросоюзі автовиробників планують зобов’язати встановлювати на машини “чорні ящики”, функцію утримання у смузі та інші системи безпеки.

Європарламент, Єврорада і Єврокомісія вже досягли попередньої угоди у ключових питаннях нововведення, повідомляє ТСН.

Серед іншого легкові автомобілі також буде необхідно обладнати функцією, що попереджає про сонливість або неуважність водія, інтелектуальним помічником підвищення швидкості, а також вищезгаданими доповненнями. Це попередній перелік поліпшень, який планують ще доповнити.

У мікроавтобусах і комерційних авто планують зробити обов’язковими функції розширеного екстреного гальмування, утримання у смузі, а ще поліпшеними ременями безпеки.

В автобусах і фурах планують встановити особливі вимоги для поліпшення прямого огляду водіїв. Такий “апгрейд” покликаний зменшити сліпі зони. Крім того, авто планують обладнати датчиками з усіх боків. Вони повинні допомогти водіям великогабаритного транспорту краще орієнтуватися у дорожній ситуації, особливо під час поворотів.

В Єврокомісії сподіваються, що подібні заходи допоможуть до 2038 року уникнути щонайменше 140 тис. важких травм і врятувати понад 25 тис. життів, що наблизить ЄС до довгострокової мети – нульовий смертності на дорогах. Надалі погоджений регламент надійде на голосування в Європарламент, а потім – на затвердження в Єврораді.


Не пропустіть

загрузка...