Статті

П’ять типових помилок водіїв, які вбивають АКПП з подвійним зчепленням

Коробка передач з подвійним зчепленням (DCT) – це технологія, яка спочатку з’явилася на спортивних автомобілях, а тепер знаходить застосування і в звичайних сімейних кросоверах і седанах. Завдяки особливостям своєї конструкції DCT забезпечує блискавичні перемикання передач, що робить керування автомобілем більш динамічним і приємним. Однак неправильне поводження з такою коробкою може значно скоротити її термін служби і призвести до дорогого ремонту.

Читайте також:

Чому не можна купувати моторну оливу на розлив: механік дав відповідь

Які машини купувати не можна: назвали сім поганих ознак

Чи справді атмосферний двигун надійніший за турбомотор: експерти дали відповідь

1. Пробуксовка в заторах
Якщо ви звикли до традиційної автоматичної коробки передач, то, ймовірно, ви часто покладаєтеся на пробуксовку, щоб повільно просуватися вперед у заторах. Однак такий стиль водіння може завдати шкоди DCT. Пробуксовка в режимі частого перемикання призводить до перегріву і зносу зчеплень, особливо в коробках із сухим зчепленням, де відсутня змащувальна рідина, що зменшує тертя. Щоб уникнути цієї проблеми, рекомендується тримати дистанцію і рушати з місця тільки тоді, коли перед вами звільнився достатній простір.

2. Утримання автомобіля на схилі за допомогою педалі газу
Перебуваючи на підйомі, водії часто використовують педаль газу, щоб запобігти відкату автомобіля назад. Це шкідливо для будь-якої коробки передач, але особливо небезпечно для DCT, тому що це створює надлишкове тепло і прискорює знос зчеплень. Замість цього слід використовувати педаль гальма або функцію Hill Hold Assist, якщо вона передбачена у вашому автомобілі. Це дасть змогу уникнути передчасного зносу і вбереже вашу коробку від пошкоджень.

3. Перемикання на нейтраль під час короткочасних зупинок
Для традиційних автоматичних коробок передач вмикання нейтральної передачі під час зупинок є звичайною практикою, щоб зменшити навантаження на гальма і запобігти руху автомобіля вперед. Однак DCT має досить складну електроніку, яка автоматично відключає зчеплення під час зупинки навіть у режимі Drive. Таким чином, перехід на нейтраль не тільки не потрібен, а й може бути контрпродуктивним. Залишаючи автомобіль у режимі Drive, ви також прискорюєте реакцію на зміни в дорожній обстановці.

4. Різкий старт з місця
DCT, завдяки своїй швидкодії, ідеально підходить для динамічного водіння. Однак, різкий старт з місця, особливо без активації режиму Launch Control, може призвести до значних пошкоджень коробки. Сильний удар по шестернях і зчепленнях, спричинений різким стартом, може призвести до їхнього швидкого зносу або навіть виходу з ладу. Замість цього рекомендується плавне прискорення, а потім можна дозволити DCT використовувати весь потенціал двигуна на більш високих швидкостях.

5. Перемикання між режимами D і R без повної зупинки
Перемикання з режиму Drive (D) на Reverse (R) і навпаки без повної зупинки – поширена помилка, яка особливо небезпечна для DCT. Це створює сильні ударні навантаження на механізми зчеплення і шестерень, що може призвести до їхнього швидкого зносу. Не менш небезпечно ставити коробку передач у режим Park (P) до повної зупинки автомобіля, оскільки це може пошкодити фіксатор шестерень. Для збереження трансмісії в хорошому стані важливо завжди зупинятися перед перемиканням режимів.

Recent Posts

Як не отримати штраф за встановлення ГБО на автомобіль: у МВС дали відповідь

На тлі зростання цін на бензин і дизельне паливо українці активно переводять свої автомобілі на…

19.09.2024

Водіям розкрили важливу додаткову функцію ременів безпеки: її варто знати кожному

Ремені безпеки є одним із найважливіших елементів захисту в автомобілі, і їх правильне використання може…

18.09.2024

Мало хто про неї знає: яка прихована функція в автомобілі рятує водіїв від халепи на нічній дорозі

Кожному водієві відома ситуація, коли яскраве світло фар автомобілів, що їдуть позаду, заважає керувати автомобілем…

18.09.2024

Навіщо досвідчені водії вішають у гаражі тенісний м’яч

Сучасні автомобілі, хоча й оснащені численними технологіями, як-от камери заднього виду і парктроніки, як і…

18.09.2024

Обкатка нових гальм: коли вона потрібна і навіщо

Гальмівна система - одна з найважливіших частин автомобіля, від якої безпосередньо залежить безпека на дорозі.…

18.09.2024

Автомобіль-потопельник: як зрозуміти, чи підлягає він відновленню

На українському авторинку час від часу можна знайти автомобілі, які постраждали внаслідок стихії або просто…

18.09.2024