Вважається, що в Україні позбутися водійських прав можна тільки за неймовірно серйозне порушення ПДР, проте іноді стати вимушеним пішоходом можна абсолютно «на рівному місці». Наприклад, за невелику тріщину на лобовому склі.
Читайте також:
Можна не платити: популярна помилка поліції, яка робить нікчемним будь-який штраф ПДР
Як відомо, пошкодження лобового скла – неприємність, від якої не застрахований ніхто з автомобілістів. Досить одного маленького камінчика, що вискочив з-під колеса авто, яке їде попереду, щоб залишити скол або тріщину на поверхні. Мало хто з водіїв ставиться до цього дуже серйозно і, тим паче, сприймає як потенційну загрозу своїй водійській ліцензії.
Насправді ж юристи попереджають, що поліція останнім часом трактує пошкодження лобового скла в зоні роботи склоочисників як технічну несправність, з якою експлуатація автомобіля заборонена (п. 6.8.5 ДСТУ 3649:2010). У підсумку дії автомобілістів кваліфікують за ч.1 ст.121 КУпАП і штрафують на 340 гривень. Навіть після цього багато водіїв не сприймають проблему всерйоз, але ж повторність цього «порушення», згідно із законом, вже може каратися позбавленням прав.
Юристи зазначають, що насправді дії поліції в таких ситуаціях є неправомірними і легко оскаржуються в суді. Однак водії нечасто звертаються до суду, аж до моменту, коли під загрозою опиняються їхні водійські права.
Хтось вважає, що, маючи середню зарплату в Україні, неможливо купити елітну іномарку навіть із пробігом.…
Серед автомобілістів, як правило, немає єдиної думки про те, на яких обертах експлуатувати двигун транспортного…
Тренд на електрифікацію продовжує домінувати в автомобільній індустрії, проте ключовою проблемою залишається низька практичність акумуляторів,…
Правила дорожнього руху регулярно змінюються, і водії часом можуть навіть не знати про це. Особливо,…
Досвідчених автомобілістів кожен нетиповий звук або запах у машині змушує запідозрити технічну несправність. Відомий автомеханік…
Попри те, що поліцейські на дорогах мають стежити за дотриманням законів, вони й самі нерідко…