Багато водіїв помічали червоні або жовті крапки на автомобільних шинах, задаючись питанням, навіщо вони потрібні. Експерти пояснили, в чому їхнє значення.
Читайте також:
Штраф за неправильне використання поворотників: коли їх потрібно вмикати
Навіщо раніше водії обливали шини автомобілів бензином
Чому деякі водії не отримують штрафи за перевищення швидкості: у поліції дали відповідь
Однією з найважливіших ознак того, наскільки добре працює шина, є її баланс. Незбалансована шина може спричинити надмірну вібрацію, нерівномірне зношування і навіть може сильно погіршити витрату пального. Незважаючи на однотипність усіх шин, зробити повністю збалансовану покришку неможливо. Відмінності шин у вазі та формі в процесі виробництва є звичайним явищем.
Жовті крапки відзначають, де вага шини наймінімальніша, а червоні крапки вказують місце, де колесо перебуває найнижче. Це потрібно, щоб на шиномонтажі вдалося максимально правильно все збалансувати.
Існує два види дисбалансу, з якими стикаються шини: статичний і динамічний. Статичний дисбаланс виникає, коли частина шини важча або легша за іншу частину, що не дає змоги їй котитися рівномірно. Це може створювати відчуття вертикальної тряски в процесі їзди. Динамічний дисбаланс проявляється, коли будь-яка зі сторін шини (за винятком центру) має непропорційну вагу, змушуючи колесо здійснювати горизонтальний коливальний рух.
У шиномонтажі покришку знімають і поміщають на спеціальний верстат, який обертає її і аналізує дисбаланс. У процесі цього фахівець перевіряє всі діагностичні тести і періодично додає маленькі важки в певні точки шини, щоб виправити проблеми з балансуванням. Жовті та червоні точки також вступають у гру, допомагаючи технічному спеціалісту виявити недоліки та вибудувати точки, щоб компенсувати найважчі, найлегші та найплоскіші ділянки шини.
В умовах зростання цін на автомобільне паливо, а також нестабільної фінансової ситуації в країні питання…
Купівля автомобіля, навіть уживаного - це завжди витратна угода. Однак українці можуть знайти місце, де…
Мало хто з водіїв буде радий, якщо його автомобіль зупинить поліція. Однак патрульним також іноді…
В Україні поліції заборонено зупиняти автомобілі на власний розсуд без конкретної причини. Але це зовсім…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим покаранням для водіїв за порушення ПДР. Водночас багато хто…
Розкішні німецькі кросовери - це поєднання стилю, технологій, високих якості та продуктивності. Все це і…