Вважається, що для позбавлення прав водієві в Україні потрібно зробити щось надзагрозливе – стати винуватцем ДТП або сісти за кермо в стані алкогольного сп’яніння. Насправді стати вимушеним пішоходом можна за цілком невинне порушення. Наприклад, за нецільове використання аварійної сигналізації.
Читайте також:
Навіщо взимку потрібно паркувати машину обличчям на схід: геніальний лайфхак
Червоний дорожній знак із чорними «очима»: що він означає
В українській культурі водіння є жести і традиції, які давно суперечать чинним ПДР. Наприклад, багато водіїв досі блимають «аварійкою», щоб сказати спасибі іншим учасникам руху. Робити цього не можна, оскільки використання сигналізації суворо регламентоване і повинно мати конкретні підстави, включно з ДТП, рухом з несправностями, вимушеною зупинкою, осліпленням фарами і зупинкою поліцією.
В інших випадках на водія чекає штраф у розмірі 425 грн. Якщо ж використання «аварійки» створило аварійну ситуацію, змусивши інших учасників руху різко загальмувати або збільшити швидкість, змінити траєкторію руху, то штраф може збільшитися до 680 гривень, а водієві загрожує позбавлення прав до 1 року.
На перший погляд – звичайна заправка. Заїхав, налив, поїхав далі. Але є одна дрібниця, яка…
Сидіти в авто так, щоб було зручно і безпечно – не одне й те саме.…
У 2025 році не всі українці, що планують придбати авто, поспішають до салону. Часто логічніше…
Найбільший автоконцерн Росії «АвтоВАЗ» готується до чотириденного тижня, пише «Цензор.Нет» з посиланням на російські ЗМІ.…
BMW готує до виходу свою першу повністю електричну модель під шильдиком M – спортивний седан,…
Dacia готує недорогий електромобіль із цінником менше 18 000 євро, або приблизно 882 000 гривень,…