Статті

Авто застрягло на ґрунтовій дорозі: експерти пояснили, як вибратися

Кожен водій хоча б раз стикався з ситуацією, коли автомобіль застрягає на проселочній дорозі. Особливо часто це трапляється навесні або після дощу. Однак, як зазначають опитані виданням “Твоя МАШИНА” фахівці, головною проблемою є не стільки сама дорога, скільки поспішні дії водія.

Часто водії, потрапивши в таку ситуацію, в паніці натискають на газ, що лише погіршує становище. Колеса починають буксувати, машина заривається, і в результаті може опинитися на «череві». В такому випадку краще зупинитися і обережно оцінити ситуацію. Перше, на що варто звернути увагу — наскільки глибоко машина застрягла та який ґрунт під колесами. Визначивши ці моменти, можна обрати правильну стратегію для вирішення проблеми.

Експерти наголошують на важливості обережності після дощу. Земля, здавалося б, тверда, але після опадів вона може стати дуже м’якою, і навіть кілька кроків можуть призвести до того, що під ногами почне провалюватися ґрунт. Водіям слід бути уважними, виходячи з машини, і перевіряти кожен крок. Не варто покладатися на інтуїцію чи досвід — навіть на перший погляд схожі ділянки можуть мати різну структуру.

Що стосується технічних порад, то в такій ситуації можна застосувати прості методи. Якщо колеса буксують, спробуйте повернути кермо в бік, що може дозволити колесу знайти твердішу частину ґрунту і отримати опору. Також допоможуть різні підручні засоби, наприклад, коврик, гілка або навіть шматок тканини. Це допоможе забезпечити додаткову підтримку для коліс і збільшить шанси на успішне виходження з ситуації.

У випадку, якщо машина потрапила на пісок або глину, ефективним методом може бути зниження тиску в шинах. Це дозволить збільшити площу контакту з поверхнею, і авто буде краще «плавати» на м’якому ґрунті.

Якщо жоден з цих способів не допоміг, не поспішайте продовжувати безуспішні спроби вибратися самостійно. У такому разі краще звернутися за допомогою до професіоналів або викликати евакуатор, щоб уникнути подальших ушкоджень автомобіля.

У будь-якому випадку, головне — не піддаватися паніці. Спокій і чітке оцінювання ситуації можуть допомогти вибратися навіть з найскладніших ситуацій на проселочних дорогах.

Нагадаємо, раніше водіям розповіли, що робити, якщо Раптово відмовили гальма в автомобілі. Більшість керманичів впадають в паніку, однак це не допомагає вирішити проблему, а лише погіршує ситуацію.

Share
автор
Артем Панченко

Recent Posts

Що сказати поліції, щоб машину не забрали на штрафмайданчик

У Києві місцевий водій Олександр на хвилину заїхав по каву. Повертається – вже вантажать його…

15.07.2025

Ця кнопка в автомобілі рятує від штрафу за перевищення швидкості

Штрафи за перевищення швидкості в Україні сиплються як з рогу достатку. «Твоя МАШИНА» звертає увагу,…

15.07.2025

Роблять із тверезого «п’яного»: юрист попередив водіїв про підступну пастку поліції

Українські дороги – це не лише ями й затори. Іноді на них трапляються ситуації, які…

15.07.2025

7 хитрощів для купівлі б/в авто: поради від досвідченого перекупа

Купівля вживаної машини – це не тільки спосіб зекономити, а й ризик. Артем Панченко, який…

14.07.2025

Вони живуть на СТО: ТОП-5 проблемних дизельних кросоверів, які краще уникати

Вживані дизельні кросовери приваблюють ціною. Але іноді така економія закінчується в автосервісі з рахунком, від…

14.07.2025

Автоінструктор розкрив секрет правильного налаштування дзеркал в автомобілі

Що бачить водій у дзеркалах – не дрібниця, а питання безпеки. Від цього залежить, як…

14.07.2025