Раптово відмовили гальма в автомобілі: що робити в такій ситуації

Будь-який автомобіліст може раптово зіткнутися з критичною ситуацією, коли гальма відмовили безпосередньо під час поїздки. При цьому мало хто дійсно знає, як діяти в такій ситуації. Більшість водіїв впадають у паніку, що загрожує ще більш серйозними наслідками. Досвідчений автоінструктор у коментарі виданню «Твоя МАШИНА» пояснив, що робити, щоб зупинити транспортний засіб з мінімальними збитками.
Не панікуйте — думайте!
Експерт попереджає, що перші секунди після відмови гальм є критичними і вимагають негайної холоднокровної і впевненої реакції. Ні в якому разі не можна втрачати самовладання, оскільки паніка — ваш головний ворог у цій ситуації.
Натискайте на гальмо як одержимий
У сучасних автомобілях встановлена двоконтурна гальмівна система. Якщо виходить з ладу перший контур, слід намагатися активувати другий. Зробити це можна шляхом декількох різких натискань на педаль гальма.
Перетворіться на маяк небезпеки
Не варто забувати, що вас оточують інші учасники руху, і вони не знають про вашу біду, тому можуть під’їжджати занадто близько до вас або навіть заважати безпечно зупинитися. Тому важливо попередити всіх про небезпеку, увімкнувши аварійну сигналізацію, клаксон або навіть махаючи руками. Найкраще триматися ближче до узбіччя, щоб нікого не зачепити.
Двигун — ваш рятівник
Майже завжди при відмові гальм виручає гальмування двигуном. Поступове зниження передачі змушує автомобіль плавно знижувати швидкість. При цьому категорично не можна рухатися на нейтральній або задній передачі.
Ручник — останній шанс
Як тільки швидкість руху вдасться знизити до більш-менш прийнятних значень, можна спробувати зупинити машину, задіявши стоянкове гальмо. При цьому активувати «ручник» слід плавно. Занадто різка активація механізму може призвести до заносу і навіть перекидання.
Бічне тертя врятує життя
Якщо інші методи не допомагають, можна спробувати контактне гальмування, суть якого полягає в ковзаючому зіткненні з навколишніми предметами. В екстреній ситуації подряпини і вм’ятини на бічній частині кузова можуть бути кращими за лобове зіткнення.
В якості перешкод можна вибирати кучугури снігу, стоги сіна, кущі, бордюри, сміттєві контейнери. Краще уникати ситуацій, коли для гальмування доводиться таранити припарковані автомобілі, але якщо мова йде про питання життя і смерті, то всі засоби хороші, якщо вони не ставлять під загрозу життя і здоров’я інших людей.