Українцям обіцяють дешеві автомобілі з ЄС

0

Мита на авто повинні знизитися з 10% до 0%

Коли підписували договір про Асоціацію багато говорили про те, що в Україні подешевшають європейські автомобілі. Правда станеться це не відразу.

Більшість норм, які приписані в угоді мають терміни їх імплементації. Тому відразу після підписання, по суті нічого не зміниться. В українських підприємств буде ще 10 років, щоб підготуватися до приходу в країну дешевих європейських товарів.

– У договорі йдеться, що “сторони поступово будуть створювати зону вільної торгівлі протягом перехідного періоду в максимум 10 років, починаючи з дати набуття чинності угоди, – цитує договір про Асоціацію економіст Олександр Охріменко. – Протягом цього часу будуть заборони і для товарів з ЄС, і для українських товарів в ЄС.

Зокрема, Україна матиме право вводити спеціальне мито в розмірі до 10% на легкові автівки, якщо частка продажу українських транспортних засобів в країні буде менше 25% від загального продажу. При цьому держава може ввести таке мито на рік, але має право продовжувати протягом десяти років. Протягом перших п’яти років товари легкої промисловості з ЄС будуть обкладатися митом, і тільки протягом наступних п’яти років її будуть поетапно знижувати.


Не пропустіть