На українському авторинку розкрили нову шахрайську схему

Українцям продають крадені і биті автомобілі з американських та європейських аукціонів

На українському ринку старих автомобілів активізувалася нова шахрайська схема. Її суть полягає в тому, що покупцям «підсовують» биті, а то і крадені машини під виглядом «чистих». Причому купують їх за кордоном і цілком легально розмитнюють в Україні, розповів UBR.ua автоексперт, глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер, пише Твоя МАШИНА.

При чому торгують шахраї певними марками автомобілів: Toyota Camry і Venza, Honda Accord, BMW X-5 і X-6. Проблеми на машинах проявляються в несуттєвих на перший погляд розбіжностях між даними в документах і стані автомобіля.

«Може не збігатися vin-код, комплектація, елементи салону можуть бути не того кольору, який вказаний в документах, використовуватися інше дерево, килимки. Всі ці дані «б’ються» за vin-кодом автомобіля. Причому, як вони легально перетинають кордон і ставляться тут на облік – велике питання. Такими проблемними машинами займаються в Україні дві контори – київська (з офісом в США) і одеська», – розповів нам Сергій Креймер.

При цьому експерт відзначає, що, наприклад, BMW X-5 і X-6 є одними з тих, що найчастіше викрадаються в світі. Не сильно відстає від них і Toyota Camry. Тому дуже велика ймовірність того, що ці машини або биті, або крадені. І, при наявності найменших розбіжностей документальних даних і фактичного стану авто, зв’язуватися з ними точно не варто.

«Автомобілів з такою «брудною» історією тільки за останні півроку ми нарахували близько 30», – каже Креймер.

Ще з десяток схожих продажів, за словами експерта, було зафіксовано з автомобілями, які раніше стояли на донецькій або луганської реєстрації. Які, втім, теж були перереєстровані на нового власника, незважаючи на розбіжності фактичного стану з даними vin-коду, або розбіжності в документах.

«Наприклад, недавно продавався «праворульний» Mercedes-Benz E-класу, хоча за документами він був з лівим кермом. Такі автомобілі раніше стояли на обліку не тільки в Донецьку і Луганську, але також були проблеми з машинами на колишній тернопільській реєстрації. При покупці таких автомобілів потрібно бути подвійно обережним і уважним», – радить експерт.


Не пропустіть