Штраф на дорозі: чому потрібно вимагати копію постанови

Часто водії відмовляються отримати на місці зупинки постанову поліції про накладення штрафу. Мотивом відмови слугує думка про можливість несплати штрафу при відсутності в постанові підпису водія про отримання.

Проте, така думка є хибною! Поліцейський одразу зазначає в постанові, що Ви відмовились від отримання, пише Дорожній Адвокат.

На оскарження штрафу Ви маєте 10 днів з дня винесення постанови, на сплату – 15 днів з дня вручення. Після відмови в отриманні постанови, поліція повинна надіслати таку постанову Вам за місцем проживання. Проте, не відомо коли така постанова надійде до вас поштою, якщо взагалі надійде.

Якщо Ви не маєте копії постанови, то Ви не можете ні сплатити штраф (нема суми штрафу, реквізитів для сплати), ні оскаржити (нема основного доказу штрафу, нема даних про поліцейського, до кого оскаржити).

Водночас, несплата чи не оскарження у передбачені строки штрафу тягне за собою подвоєння суми штрафу та передання поліцією матеріалів на стягнення у виконавчу службу, яка в свою чергу стягне подвійний розмір штрафу з витратами на виконавче провадження або ж заборонить виїзд водієві за кордон.

Таким чином, у будь-якому разі відмова водія отримати копію постанови шкодить тільки особисто йому.


Не пропустіть