В Україні хочуть посилити покарання за викрадення автомобіля

Існуюче покарання за крадіжку автомобілів занадто м’яке і його слід посилити. Так вважає Андрій Крищенко, який обіймає посаду начальника Головного управління київської національної поліції вважає.

«Якщо зловмисник викрав автомобіль за 150 000 євро, його затримали через п’ять кілометрів і машину повернули власнику, реальними збитками буде вартість витраченого на п’ять кілометрів бензину! Звідси – перекваліфікація дій правопорушників з частини 3 на частину 1 статті 289 КК і зменшення відповідальності з позбавлення волі на термін від 10 до 15 років з конфіскацією майна на штраф від 1000 до 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років», – пояснив він на своїй сторінці в соцмережі.

Слід зауважити, що в минулому році в 187 випадках наслідок вирішило перекваліфікувати покарання за злочини саме з цієї причини. «Тому беру на себе відповідальність стати першим, хто ініціюватиме внесення змін до чинного законодавства. Сподіваюся на підтримку законопроекту, який буде підготовлений МВС, з боку депутатського корпусу. Інакше ситуація з розкриттям і розслідуванням цих злочинів і далі буде нагадувати біг по колу і боротьбу з вітряними млинами», – поділився своїми планами Андрій Крищенко.


Не пропустіть