Нові штрафи п’яним водіям: стали відомі суми

Депутати пропонують встановити градацію розмірів штрафів за водіння в нетверезому стані, пише Твоя МАШИНА.

Група з 11 народних депутатів у відповідному законопроекті пропонує встановити на дорогах спеціальні пункти перевірки, де поліцейський має право зупинити будь-який автомобіль і перевірити водія на предмет тверезості.

Зупинка або розворот водія, який побачив спеціальний знак, яким позначається пункт перевірки, є підставою для його огляду.

Зазначимо, що допустима норма вмісту алкоголю в крові водії становить 0,2 проміле (в Україні). Таким чином, водіїв, у яких буде виявлено від 0,2 до 0,5 проміле, пропонується штрафувати на суму в 10 200 гривень.

Водіїв, у яких буде виявлено від 0,5 до 1 проміле, штрафуватимуть на таку ж суму, а також відберуть на рік водійське посвідчення.

Якщо ж у водія виявлять від 1 до 2 проміле алкоголю в крові, штраф складе 20 400 гривень, при цьому порушникові загрожує позбавлення документів строком до 3 років. А за «дозу» більше 2 проміле (для 80-кілограмового чоловіка це 200 грамів горілки або 5-6 пляшок пива) пропонують карати сумою в 40 800 гривень і позбавленням посвідчення на той самий строк.

Якщо ж протягом року громадянин повторно буде затриманий за водіння в нетверезому стані, йому доведеться не тільки заплатити 40 800 гривень, а й позбутися водійського посвідчення на 10 років.


Не пропустіть