В Україні діє нова шахрайська схема на авторинку

Купити авто своєї мрії недорого, швидко і без обману хоче кожен автолюбитель. Проте шахрайство при покупці автомобіля є доволі частим явищем, а останнім часом подібних випадків реєструється все більше.

На українському ринку старих автомобілів активізувалася нова шахрайська схема. Її суть полягає в тому, що покупцям «підсовують» биті, а також крадені машини під виглядом «чистих». Причому купують їх за кордоном і цілком легально розмитнюють в Україні, розповів автоексперт, глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер.

При чому торгують шахраї, як правило, лише певними марками автомобілів: Toyota Camry і Venza, Honda Accord, BMW X-5 і X-6. Після покупки такої автівки у власника з часом виникають проблеми.

«Може не збігатися vin-код, комплектація, елементи салону можуть бути не того кольору, який вказаний в документах, використовуватися інше дерево, килимки. Такими проблемними машинами займаються в Україні дві контори – київська (з офісом в США) і одеська », – розповів нам Сергій Креймер.

При цьому експерт відзначає, що, наприклад, BMW X-5 і X-6 найчастіше крадуть. Тому дуже велика ймовірність того, що ці автомобілі або биті, або крадені. Тому при наявності найменших розбіжностей документальних даних і фактичного стану авто, зв’язуватися з такими продавцями точно не варто.

«Автомобілів з такою «брудною» історією тільки за останні півроку ми нарахували близько 30», – каже Креймер.

Ще з десяток схожих продажів, за словами експерта, було зафіксовано з автомобілями, які раніше перебували на донецькій або луганської реєстрації. Які, втім, теж були перереєстровані на нового власника, незважаючи на розбіжності фактичного стану з даними vin-коду, або розбіжності в документах.

«Наприклад, недавно продавався« праворульний» Mercedes-Benz E-класу, хоча за документами він був з лівим кермом. При покупці таких автомобілів потрібно бути вдвічі обережнішим та уважнішим», – радить експерт.


Не пропустіть