Виявлено єдиний збережений ЛуАЗ в кузові фургон

ЛуАЗ-969Ф повністю відновили і тепер він виглядає зовсім як новий.

Унікальний екземпляр радянського фургона ЛуАЗ виявили та відремонтували ентузіасти. Конструкторському бюро Смирнова вдалося знайти і відновити унікальний фургон ЛуАЗ 969В «Волинь», який зберігся в єдиному екземплярі, пише ТМ.

Дослідні зразки фургонів ЛуАЗ були створені в Луцьку в 1967 році. Автомобілі мали привід лише на передні колеса і вважаються першими серійними передньопривідними автомобілями вітчизняної розробки.

Рідкісне виконання в кузові фургон призначалося для перевезення до 400 кг вантажу по дорогах з асфальтовим покриттям. По суті, ЛуАЗ готував конкурента знаменитому «пиріжку» – автомобілю ІЖ «Москвич». Однак популярності фургончик від ЛуАЗ так і не отримав.

Хоча, якийсь час вантажний «луазік» використовувався в радянській торгівлі для доставки різних товарів. До початку 1970-х років завод випустив близько 7000 передньопривідних ЛуАЗ-969В, з яких не більше 3000 припало на версії з суцільнометалевим кузовом типу фургон.

Під капотом ЛуАЗу встановлений чотирициліндровий мотор об’ємом 887 кубічних сантиметрів. Двигун розвивав потужність всього 33 кінських сили, але цього вистачало, щоб розганяти автомобіль вагою 820 кг до 75 км/год.


Не пропустіть