Чому в Україні другий вже місяць дорожчає пальне

В Україні продовжується сезон відпусток, але наповнити бензобак, щоб гайнути на море, стало майже на 100 гривень дорожче, ніж у липні, визнають експерти, повідомляє Радіо Свобода.

Частина з них говорить саме про сезонний чинник, адже минулорічне подорожчання теж мало місце на початку осені. Проте основними чинниками є все ж збільшення цін на нафтопродукти у світі та знецінення української гривні: з цим погоджуються і експерти, і представники мереж АЗС. Подорожчання бензину може тривати і далі, однак на ситуацію впливатиме дуже багато чинників, від адміністративного тиску на автозаправні мережі до спекуляцій на глобальних ринках.

Бензин на автозаправних станціях дорожчає другий місяць поспіль. Найдорожче буде заправитися найпопулярнішим пальним, А-95, на Донеччині та Луганщині (у підконтрольних уряду районах) – до 32,5 гривень, а також у столичному регіоні та у Прикарпатті. Найдешевшим на початку вересня виявився бензин у Сумській області, в середньому – 29,6 гривень за літр А-95, свідчать аналітики та дані моніторингу АЗС.

У мережах, які роблять особливий акцент на якості свого пального, вартість найпопулярніших марок бензину наближається до 33 гривень за літр. Два місяці тому бензин був приблизно на гривню дешевшим, повідомляє «Консалтингова група А-95».загрузка...


загрузка...