Більшість доріг в Україні потребують капітального ремонту

В Україні понад 90% доріг потребують капітального ремонту. На це необхідно близько трильйона гривень. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському повідомив експерт з розвитку транспорту, екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

За його словами, упродовж усіх років незалежності держава не фінансувала розвиток інфраструктури в тих обсягах, які необхідні.

«Зараз ми маємо понад 90% доріг державного та місцевого значення, які експлуатуються понад встановлені проектом терміни. Тобто це дороги, які треба було капітально відремонтувати 10, 20, 30 або й 40 років тому. Зі 170 тисяч км це 160 тисяч км доріг», зазначив Кава.

Він навів приклад траси Київ-Одеса, частину якої (219 км від м. Жашків у Черкаській області до Краснознам’янки в Одеській області) побудували у 2003-2004 роках, решта ділянок були побудовані у 70-80 роки.

«Кошти, які виділяються зараз, — це більше, ніж раніше, але все одно не достатньо, щоб відремонтувати усі дороги в країні. Для цього необхідно близько одного трильйона гривень. Цього року на дороги планують спрямувати лише 6 мільярдів, це сума і з дорогами місцевого й державного значення, і з погашенням боргів», — наголосив екс-заступник міністра інфраструктури.загрузка...

загрузка...