«Схожий автомобіль в розшуку»: як водіям реагувати на вигадану причину зупинки

«Схожий автомобіль в розшуку!» – підстава зупинки, якою зловживають поліцейські.

Про це пише Дорожній адвокат у Facebook.

Часто поліцейський видумує цю підставу зупинки на ходу. Однак він повинен мати докази підстави зупинки, а саме Орієнтування про перебування авто в розшуку.

Водію не заборонено просити інспектора пред’явити докази законності зупинки – перебування схожого автомобіля в розшуку, оскільки поліцейський зобов’язаний детально проінформувати водія про причину зупинки.

Якщо таке орієнтування фактично існує, то поліцейському немає сенсу його приховувати, але якщо такий документ відсутній, то інспектор відповідає, що це службова інформація та відмовляє у водієві в його проханні.

Однак, незалежно від того чи пред’явив інспектор зазначене Орієнтування, водій повинен пред’явити документи.

Якщо ж після цього поліцейський вирішив накласти на Вас штраф і розпочав розгляд справи про адміністративне правопорушення, то на цій стадії згідно з статтею 268 КУпАП водій має законне право ознайомлюватись з всіма матеріалами і доказами в справі, зокрема із зазначеним орієнтуванням.

Тобто, на цій стадії ви можете цілком законно вимагати надати вам для ознайомлення зазначене орієнтування як доказ підстави зупинки і інспектор зобов’язаний вас з ним ознайомити!

Якщо таке орієнтування у справі відсутнє, то штраф інспектора є незаконним та підлягає скасуванню!загрузка...

загрузка...