Бензин в Україні може знову подорожчати

З 1 червня Росія вводить обмеження на продаж нафти, бензину і дизпалива в Україну. Пальне завозитимуть тільки за спеціальними дозволами. Про це сьогодні оголосив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

“З Росії Україна завозить нафти менше 100 тисяч тонн у рік. Це не суттєві обсяги. В основному її купуємо в Азербайджану. Бензин і дизпаливо переважно завозимо з Білорусі. Загалом імпорт нафтопродуктів становить 9 мільйонів тонн у рік. До 30% йде з Росії – близько 4 мільйони тонн. Більша частина – це дизпаливо”, – розповів Gazeta.ua Юрій Корольчук з Інституту енергетичних стратегій.

За його словами, обмеження торгівлі – це результат конфлікту між Україною та Росією.

“Для Росії український ринок не пріоритетний. В інші країни вона продає набагато більше нафтопродуктів. Водночас треба розуміти, що ми не говоримо про припинення поставок в Україну. З 1 червня російські компанії нафтопродукти продаватимуть за спеціальними дозволами. Все залежатиме від того, як вчасно їх отримуватимуть”, – пояснює Корольчук.

Через торгові обмеження бензин в Україні може подорожчати на 1 грн/л.

“Все залежить від обсягів дефіциту палива. Якщо недоотримаємо 100 тисяч тонн у рік, змін не відчуємо. Знайдемо звідки компенсувати 1 мільйон тонн. Проблеми можуть бути, якщо не вистачатиме 2 мільйонів. Тоді ціна імпорту однозначно зросте. Адже компанії бачитимуть, що у нас дефіцит і захочуть заробити на цьому”, – підсумовує Юрій Корольчук.

За словами директора консалтингової групи “А-95” Сергія Куюна, поставки російського дизпалива Україна компенсує за рахунок білорусів, морських поставок і збільшення переробки на Укртатнафті. Автогазу – за рахунок Казахстану і західного кордону.


Не пропустіть

загрузка...