Розшифровка значків на приладовій панелі: повинен знати кожен водій

Не обов’язково знати розшифровку всіх значків на панелі приладів. Але важливо розуміти деякі загальні принципи розшифровки, передає «Твоя МАШИНА» .

Залежно від ступеня важливості все значки розділені за кольорами: червоні, помаранчеві, зелені.

Червоні значки

Значки такого кольору говорять про серйозну несправності. Найчастіше червона лампочка означає заборону на якусь дію: роботу двигуна, продовження руху, використання якоїсь системи. Водій повинен зупинитися або усунути несправність. Іноді рішення може бути простим: пристебнути пасажира, зачинити двері і тд.

Помаранчеві значки

Помаранчевим кольором позначаються попереджувальні сигнали: нагадування, рекомендації, інформація про проблеми в другорядних системах, відмову допоміжного датчика і т.п. Це не заборона, а заклик звернути увагу. Бажано все одно зробити зупинку, але якщо продовжити рух, то аварійної ситуації не буде.

Зелені значки

Зелена лампочка повідомляє про позитивні події: якась система активована, якийсь прилад увімкнений або перебуває в стані очікування. Однак варто зазначити, що в цій групі можуть бути не тільки зелені значки, але і помаранчеві, червоні і навіть сині.

У сучасних машинах замість стандартної приладової панелі є борткомпьютер, який замість незрозумілих значків пише все словами. Але навіть він може іноді позначити подія символом, тому розшифровку все одно треба знати.

Позначення значків краще вивчити заздалегідь, в цьому допоможе керівництво по експлуатації. Якщо його немає, то можна використовувати той проміжок часу, коли все значки загоряються при включенні запалювання автомобіля. Це потрібно, щоб водій переконався в справності всіх лампочок, але також можна дізнатися, які значки взагалі є.

Джерело autocentre.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти