Чоловік проїхав 3000 кілометрів на ретро-тракторі

Чеський фанат тракторів Мартін Хавелка нещодавно завершив тритижневий тур Швецією на 3000 км на своєму майже 70-річному тракторі Zetor Z-25.

Про це повідомляє traktorist.ua.

Він вже не вперше здійснює таку довгу подорож. Два роки тому він проїхав свої перші 800 км на Z-25, він кілька днів рухався на північ через Чехію та Польщу і дістався до Балтійського моря.

В цьогорічній пригоді йому склали компанію його родина та пес, маршрут продовжився на паромі до Швеції, де він проїхав більше 1200 км за 11 днів (середня швидкість 33 км/год і витрати палива 12 л/100 км). На своєму шляху він зустрівся з місцевими колекціонерами тракторів та відвідав музей Zetor.

Єдиною перешкодою була погода. У його трактора немає кабіни і, хоча він передбачав вологу погоду, як в більшій частині Європи, проте по Швеції прокотилася хвиля спеки.

Пан Хавелка хоче знову відправитися в дорогу, тому вже планує наступну пригоду і втретє поїде до вершини найвищої гірської дороги в Австрійських Альпах. Він розпочне подорож у вересні.

До речі, перший трактор Z-25 був виготовлений у березні 1946 року. Пан Хавелка придбав свій трактор 1949 року випуску у 2010-му. Роботи з відновлення зайняли у нього близько року.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти