Як вигідно подорожувати на авто: 3 дієві способи
У далекій подорожі на авто є два основних пункти витрат: пальне і супутні витрати. Так ось і той й інший пункти можна скоротити.
Швидкість
Найвигідніша швидкість з точки зору витрат палива на більшості автомобілів – це 90-100 км/год. Так підібрані передавальні числа в коробці передач. Цієї швидкості і треба дотримуватися, щоб максимально знизити витрату пального.
Більше того, якщо рухаючись з такою швидкість, ви не отримаєте штрафів (головне – не забувати знижувати швидкість в селах) і дорога пройде спокійніше.
Взагалі, давайте прикинемо. Припустимо вам треба проїхати 1000 км за день. Якщо не перевищувати 110 км/год, то середня швидкість трасою складе близько 80 км/год з урахуванням сіл, заправок і так далі. А якщо увесь час гнати по-максимуму – 130-150 км/год, то середня швидкість буде в районі 95 км/год, тому що будуть ті ж села, будуть фури, перед якими доведеться гальмувати тощо. В результаті витрата пального збільшується приблизно на 2 літри на 100 км (припустимо з 7 до 9 л/100 км).
Таким чином за увесь шлях ви витратите на 20 літрів більше пального, а це кругленька сума. Економія ж часу складе приблизно 2 години.
Подорожні
Непогано заощадити можна, якщо взяти з собою в дорогу попутника. Наприклад, через Bla-bla-car. Якщо їдеш один і можна взяти трьох, то вони майже повністю покриють витрати на пальне. Але навіть, якщо взяти одного попутника він покриє приблизно третину або навіть половину таких витрат. Це зручно і вигідно всім.
Їжа
Чимало можна заощадити на їжі в дорозі. Наприклад, якщо ви їдете сім’єю з чотирьох чоловік, вам доведеться поїсти хоча б раз. Ще більше можна витратити, якщо купувати на заправці чіпси, хот-доги і кави – там вони зазвичай дорожчі ніж у кафе.
У два рази менше можна витратити на їжу, якщо заздалегідь, будучи ще вдома, наробити бутербродів, купити води або заварити чай/каву в термосі, взяти з собою шоколадку, яблук, горіхів або щось ще.