Популярному виробнику електрокарів прогнозують повний крах

Американський виробник електромобілів Tesla в даний час витрачає свої кошти зі швидкістю 480 тисяч доларів на годину, і якщо так піде далі, то фінансові резерви компанії Ілона Маска будуть вичерпані до 6 серпня 2018 року, повідомляє expres.ua з посиланням на Bloomberg.

При цьому опитані агентством експерти вважають, що Tesla продовжить витрачати гроші настільки ж швидкими темпами, в той час як в самій компанії підкреслюють, що кошти потрібні на збільшення обсягів виробництва Tesla Model 3, продажі якої повинні будуть забезпечити значні фінансові надходження.

Після запуску виробництва Model 3 для масового ринку в липні цього року Маск пообіцяв, що компанія до кінця року буде виробляти по 20 тисяч таких машин на місяць, але до початку жовтня з’ясувалося, що цей план зірваний: Tesla випустила тільки 360 штук, в тому числі 222 в III кварталі.

Для залучення фінансових коштів Tesla пропонує споживачам оформити платн передзамовлення на електрокари, які надійдуть у продаж лише протягом кількох років, відзначається публікації.

Так, представлений в середині листопада спорткар Rodster планується запустити в серійне виробництво тільки в 2020 році. Початкова вартість складе 200 тисяч доларів, а мінімальний внесок для попереднього замовлення – 50 тисяч. При цьому перша партія з тисячі моделей отримає статус спецсерії Founders Series, а екземпляри цього видання коштуватимуть 250 тисяч доларів, і від предзамовлень  на них Tesla зможе виручити тільки 250 мільйонів.

Але ці надходження не зможуть компенсувати щоквартальні витрати в розмірі понад один мільярд доларів, які Tesla вкладає в розширення виробництва Model 3 вартістю близько 35 тисяч доларів за одиницю, яка навряд чи принесе прибуток в найближчим часом, зазначає агентство.

“Чи зможе він (Маск) протриматися 10 місяців або рік? Для цього знадобляться гроші, і швидко”, – вважає старший аналітик Bloomberg Intelligence Кевін Тінан. За його розрахунками, Tesla знадобиться залучити не менше двох мільярдів нового капіталу до середини 2018 роки для того, щоб залишитися на плаву.

Разом з тим акції Tesla 21 листопада подорожчали майже на 3% – до 317,81 долара за штуку, що збільшило капіталізацію компанії Маска до 53 мільярдів. Для порівняння, ринкова капіталізація Ford Motor на той момент становила 48 мільярдів, відзначає RNS.

загрузка...


Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти