В Україні новий лідер на ринку електромобілів

Інформаційно-аналітична група AUTO-Consulting з’ясувала, що саме впливає на зростання популярності електрокарів на вітчизняному ринку та які автомобілі найпопулярніші – повідомляє Твоя МАШИНА.

Останні роки ринок електрокарів постійно знаходиться в стані росту. Хтось думає про навколишнє середовище, але в першу чергу на електромобіль пересідають щоб економити на пальному. До того ж, характеристики електрокарів постійно покращуються.

В даний час більшість автомобілістів купують вживані електрокари, так як питання ціни, поки ще більш важливе, ніж надійність, характеристики і пробіг на одній зарядці. Що звичайно краще у нових автомобілів.

Як зазначає AUTO-Consulting на вітчизняному ринку нових електрокарів відбуваються зміни, близькі до європейських тенденцій. За 8 місяців 2020 року український ринок нових електромобілів виріс, в порівнянні з 2019 роком більше, ніж на 14%. Для порівняння: ринок нових авто в цілому, за той же період, показав скорочення обсягів продажів на 4%. А якщо говорити про серпень нинішнього року, то в порівнянні з 2019-м зростання продажів нових електромобілів склав 50%.

Однак, нинішній рік, а точніше – 8 місяців поточного року ознаменувалися не тільки зростанням обсягів продажів EV, але і зміною лідерів продажів.

У серпні на перше місце по продажах вийшов Hyundai Ioniq. Ця модель обігнала преміальну Audi e-tron. На третій позиції – Porsche Taycan. Четверту і п’яту поділили в BMW i3 і Tesla Model 3. За ними – Hyundai Kona.

Але серпневі продажі лише частково вплинули на результати 8 місяців. На сьогоднішній день, за підсумками 8 місяців 2020 року десятка лідерів продажів серед нових автомобілів виглядає так:

1. Audi e-tron

2. Hyundai Ioniq

3. Jaguar i-Pace

4. Hyundai Kona

5. Tesla Model 3

6. BMW i3

7. Porsche Taycan

8. Tesla Model X

9. Nissan Leaf

10. Tesla Model S

Минулорічний лідер продажів Jaguar i-Pace змістився на 3 позицію. Audi e-tron з 10 місця піднявся на перше. А найбільше в обсягах продажів втратили Nissan Leaf – мінус 73%. А також – Tesla Model S (мінус 50%), яку “підсиділа” доступніша і нова Model 3.

Цікаво, що в десятці лідерів продажів нових електрокарів три моделі Tesla, жодна з яких не продається у нас офіційно. Точно так же, як і Nissan Leaf, який займає 9 позицію.

У той же час, в «десятку» лідерів продажів нових електромобілів не були офіційні JAC iEV 7S і Renault ZOE. За підсумками 8 місяців, в Україні цих електрокарів було продано, відповідно, 4 шт і 2 шт. Хоча на ринку старих електрокарів ситуація діаметрально протилежна.

Виходить, що серед 10 лідерів продажів 5 преміальних моделей і 5 моделей середньої цінової категорії. І жодної бюджетної. Це ще раз підтверджує, що в розвитку ринку електромобілів Україна йде європейським шляхом. І головне для наших покупців нових електрокарів (на відміну від покупців вживаних) – вже не ціна. А точніше – не тільки ціна, але і багато характеристик, за які, до слова, цінують і авто з ДВС.

За даними агентства Bloomberg, електрокари зараз, фактично, витягають сильно впавші продажі в Європі. В Україні електромобілі поки ще не стали “небесним краном” авторинку. Адже не дивлячись на зростання обсягів продажів, вони поки обчислюються навіть не тисячами. За 8 місяців 2020 року в Україні було продано 477 нових електромобілів (всього). Однак, оптимізм вселяє те, що і у нас попит на них виріс. Так що зростання обсягів продажів електричного транспорту (і не тільки легкового) в Україні – це питання часу.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти