Викрасти за 90 секунд: хакер показав, як легко зламати Tesla Model X за допомогою Bluetooth

Фахівець з комп’ютерної безпеки Леннерт Воутерс (Lennert Wouters) з Бельгії продемонстрував, як можна зламати електромобіль Tesla Model X використовуючи протокол Bluetooth і спеціальне обладнання вартістю близько $ 300, яке може без проблем придбати будь-який бажаючий. Наприклад, частиною системи є портативний комп’ютер на базі модуля Raspberry Pi.

До складу системи входять ще кілька компонентів, проте в цілому пристрій злому досить компактно, щоб поміститися, наприклад, в звичайний рюкзак. Єдине, що необхідно дістати хакеру – спеціальний ID-номер автомобіля. Однак проблем це теж не складе, оскільки побачити його можна через лобове скло машини.

Що вражає, так це швидкість злому. При наявності необхідного обладнання та навичок вся процедура займає близько 90 секунд. Після цього в розпорядженні викрадача виявиться спеціальний радіокод для розблокування Model X, який можна швидко встановити на спеціальний брелок безключового доступу до авто.

Недоліки у такого методу злому теж є. По-перше, в момент злому хакеру необхідно перебувати на відстані близько 5 метрів від справжнього брелока безключового доступу до Model X, а по-друге, метод все-таки розрахований на тих, хто володіє достатніми навичками і досвідом для того, щоб провернути щось подібне . Проте він дійсно не тільки дозволяє швидко зламати захист Tesla Model X, але також завести автомобіль і втекти з місця злочину.

Як вказує ресурс Hot Hardware, виробник вже готує програмне оновлення безпеки, яке залатає ці дірки в безпеці. За словами Воутерс, виробник випустить потрібну латочку протягом місяця у вигляді оновлення по повітрю.

Читайте також: Не дайте себе обдурити: водіям розповіли, як визначити справжній пробіг авто


Джерело avtodream.org
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти