Перше у світі шосе на сонячних батареях самотужки очищатиме себе від снігу

Незабаром у китайському місті Цзінань провінції Шаньдун на сході країни відкриють шосе на сонячних панелях.

Виробляючи електроенергію з сонця, нові дороги зможуть віддавати надлишки енергії на заправку електромобілів, які будуть пересуватися ними. Вони також дозволять розтоплювати сніг, який взимку замітає дорожнє покриття, передає Експрес з посиланням на Цікавості.

Крім того, дорога спеціально розроблена таким чином, щоб забезпечувати технічну підтримку безпілотному наземному транспорту в майбутньому, коли технологія увійде в повсякденний побут.

Перша секція дороги з вбудованою фотогальванічною інфраструктурою була побудована ще у вересні 2017. Секція займаємо 160 метрів в довжину або ж 660 квадратних метрів. Вона використовується для забезпечення дорожнього освітлення на окремій ділянці.

Наступну фотогальванічну дорогу, вже в місті Шаосінь провінції Чжецзян, почали випробувати в листопаді 2017 року.

Нагадаємо, що розробка доріг на сонячних батареях почалася в США ще в 2006 році. Тим не менш перші пішохідні та велосипедні доріжки із застосуванням нової технології з’явилися тільки в 2014 році в Нідерландах.

Сонячні панелі були встановлені на деяких дорогах в Німеччині та Італії. Франція запустила проект будівництва «сонячної» дороги довжиною 966 км, який планує закінчити протягом п’яти років.

 


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти