В Україні показали фото концептуального мінівена “Запорожець”: його так і не поставили на конвеєр

Мінівен ЗАЗ? Так, виявляється, ще в першій половині 1960-х років в Запоріжжі працювали над створенням «Запорожця» для всієї родини. Зокрема, мова йде про мінівен, здатний взяти на борт 6 осіб. Вважається, що був випущений всього один дослідний зразок, і чи дожив він до наших днів – невідомо.

Експериментальний мінівен зробили на основі звичайного ЗАЗ-965. Як і у випадку з легковими Запорожцями, мінівен отримав бензиновий мотор повітряного охолодження потужністю всього 27 сил (розташований агрегат ззаду під підлогою).

Цікавою особливістю є організація пасажирського простору – ззаду принцип розташування сидінь, як в лімузині (пасажири сидять один навпроти одного). Незважаючи на дуже скромну потужність мотора, мінівен був розрахований на вантажопід’ємність в 350 кг. Цього вдалося досягти завдяки малій масі самого автомобіля (всього 700 кг!). Правда, максимальна швидкість мінівена Запорожець, м’яко кажучи, не вражає – всього 70 км на годину. Заявлена витрата палива – 7 з половиною літрів на 100 км.

І хоча проект міг стати дуже популярним, а автомобіль наддоступний (як для такого класу), тодішній уряд не дав йому зелене світло через нестачу «вільних» коштів на його реалізацію. Мінівен повинен був стати представником сімейства 970/971, в яке також входили компактний вантажівка ЗАЗ, фургон з несучим кузовом ЗАЗ-970Б, вантажна платформа ЗАЗ-970Г і повнопривідний позашляховик ЗАЗ-971Д.


Джерело topgir.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти