Водіям розповіли, чому навіть атмосферний мотор не можна відразу глушити після поїздки

Фахівці розповіли, як правильно поводитися з атмосферним мотором, передає «Твоя МАШИНА» .

Багато автовласників знають, що після поїздки на машині з турбомотором двигуну ще деякий час необхідно попрацювати на холостих обертах. При роботі зі швидкістю до 10 тис. Об / хв крильчатка турбіни сильно нагрівається, тому якщо відразу заглушити мотор, вона продовжить обертатися. Однак при цьому змазуватися маслом мотор вже не буде, що вкрай шкідливо.

У атмосферних моторів схожа ситуація. Робота на холостих обертах в кінці поїздки допоможе уникнути прискореної деградації моторного масла. Якщо мотор відразу заглушити, то зупинилася помпа перестає качати охолоджуючу рідину і антифриз перестає циркулювати по системі, а ось осіли масло буде локально перегріватися. У підсумку на поверхнях деталей утворюється нагар і почнеться процес закоксовиванія системи.

Знизити ризики перегріву допоможе електровентилятор системи охолодження, яким оснащені практично всі сучасні машини. Він працює навіть при виключенні двигуна. Однак глушити двигун з включеним вентилятором можна не тільки при русі, але і при зупинці, інакше вентилятор не зможе завершити програмний цикл своєї роботи.Джерело tarantas.news
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти