Водіям розказали, як знизити витрату палива авто за допомогою шин і догляду за ними

У зв’язку зі зростаючими цінами на паливо автомобілісти прагнуть будь-яким чином знизити споживання пального. Але мало хто знає, що шини теж можуть допомогти в цій справі, передає «Твоя МАШИНА» .

На витрату палива впливає не тільки тиск в шинах, але і їх розмір, вага і тип протектора. Не кажучи вже про такі чинники, як водіння в морозну погоду, швидкість, опір повітрю, точність настройки двигуна.

Так, з-за чергування різкого гальмування і прискорення споживання палива збільшується на 15%, а в залежності від розміру і конструкції шин витрата палива змінюється на 4-7%.

Дуже сильно на витрату палива впливає сила тертя, яка залежить від шин. Так, чим вище тертя, тим більше витрачається палива. Тобто якщо шини гладкі, без протектора, то вони мають більший контакт з дорогою і витрачають менше палива. Однак це безпечно тільки на сухій поверхні. Без протектора колеса не можуть розсіювати воду, і поїздка стає непередбачуваною.

Саме тому небезпечні зношені, стерті шини, які втратили верхніх шарів протектора. Але продаються такі види шин, де дотримано баланс між зчепленням і економічністю. Вони відрізняються досить дрібним протектором, і такі шини зроблені з матеріалів, які створюють менше тертя.

Найкраще економлять паливо ті шини, які встановлені на машину на заводі. Це зроблено в інтересах самого виробника, адже шини повинні не тільки відповідати нормам екології, а й мати переваги в порівнянні з конкурентами.

Коли приходить пора змінити заводський комплект, варто дотримуватися рекомендацій виробника. Також рекомендується звертатися до перевіреного постачальника, який дасть корисні поради щодо вибору шин.

Крім того, для економії палива варто вибирати хороші дороги, водити в плавній манері і підтримувати шини в хорошому стані. Це підвищить продуктивність автомобіля і на поїздку витратиться менше пального.

Краще регулярно перевіряти тиск в шинах. Підтримка його в оптимальному стані дозволяє знизити витрату палива на 3%.Джерело novate.ru
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти