Водіям пояснили, коли потрібно включати «аварійку» за правилами дорожнього руху

Головне завдання аварійної світлової сигналізації – попередити або привернути увагу інших учасників дорожнього руху. Вона грає важливу роль в забезпеченні безпеки дорожнього руху.

Досить часто водії використовують «аварійку» як сигнал «подяки» іншим учасникам дорожнього руху. Однак законодавство дозволяє використовувати аварійну світлову сигналізацію тільки в конкретних випадках.

Згідно п 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена:

в разі вимушеної зупинки на дорозі;
в разі зупинки на вимогу поліцейського;
в результаті засліплення водія світлом фар;
під час руху транспортного засобу з технічними несправностями;
на транспортному засобі, що буксирується;
на транспортному засобі, що перевозить організовану групу дітей з розпізнавальним знаком «Діти»;
на всіх механічних транспортних засобах колони під час їх зупинки на дорозі;
у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Що стосується скоєння ДТП, то разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації передбачено також розміщення знака аварійної зупинки (п.п. 9.10).

Якщо ж транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна, то водій повинен встановити знак аварійної зупинки ззаду на ТЗ (9.11.а). Також в разі відсутності в автомобілі «аварійки» знак аварійної зупинки встановлюється в разі вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги (9.11.б).

Порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або штрафу 425 грн (ч.2 ст.122, ст.125 КпАП). Це при звичайних обставинах. Якщо ж ці порушення спричинили створення аварійної обстановки, то водій може отримати або 680 грн штрафу, або позбутися водійського посвідчення на термін від шести місяців до одного року.Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти