Водіям пояснили, коли потрібно включати «аварійку» за правилами дорожнього руху

Головне завдання аварійної світлової сигналізації – попередити або привернути увагу інших учасників дорожнього руху. Вона грає важливу роль в забезпеченні безпеки дорожнього руху.

Досить часто водії використовують «аварійку» як сигнал «подяки» іншим учасникам дорожнього руху. Однак законодавство дозволяє використовувати аварійну світлову сигналізацію тільки в конкретних випадках.

Згідно п 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена:

в разі вимушеної зупинки на дорозі;
в разі зупинки на вимогу поліцейського;
в результаті засліплення водія світлом фар;
під час руху транспортного засобу з технічними несправностями;
на транспортному засобі, що буксирується;
на транспортному засобі, що перевозить організовану групу дітей з розпізнавальним знаком «Діти»;
на всіх механічних транспортних засобах колони під час їх зупинки на дорозі;
у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Що стосується скоєння ДТП, то разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації передбачено також розміщення знака аварійної зупинки (п.п. 9.10).

Якщо ж транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна, то водій повинен встановити знак аварійної зупинки ззаду на ТЗ (9.11.а). Також в разі відсутності в автомобілі «аварійки» знак аварійної зупинки встановлюється в разі вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги (9.11.б).

Порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або штрафу 425 грн (ч.2 ст.122, ст.125 КпАП). Це при звичайних обставинах. Якщо ж ці порушення спричинили створення аварійної обстановки, то водій може отримати або 680 грн штрафу, або позбутися водійського посвідчення на термін від шести місяців до одного року.


Джерело sud.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти