Експерти перевірили якість автогазу в Україні після різкого подорожчання

Ціни на автогаз помітно зросли, тому багато продавців стали шукати способи економії, змінюючи склад або точність доливання. Фахівці вирішили перевірити якість автогазу, який пропонує ринок, передає «Твоя МАШИНА» .

Кого перевіряли

Дослідження були сконцентровані на великих мережах з верхнім стелею цін (WOG, SHELL), найбільшої столичної мережі (КLO), а також ряді дискаунтерів (SunOil, Мотто, Avantage 7). Також для експерименту проаналізували дешевий газ на «бочці».

Перевірка точності наливу

Точність наливу часто критикують водії. Комусь не доливають, кому-то – переливають. За нормативами, недолив може становити не більше 1%, але добитися такого результату на колонці досить складно. За підсумками досліджень виявилося, що в двох діськаунтерах не доливають.

Зате в мережах SHELL і WOG спостерігається перелив, причому на 1% більше. Найточніший налив показали АЗС SunOil і Avantage 7, а ось на КLO кількість трохи менше, але в рамках допустимої нормативом похибки. Великий недолив виявлено у мережі Мотто – 4%. Але найбільше розчарування викликав «нелегал», який залишив собі 14% газу.

Результати лабораторних досліджень

За якістю газу мережі розділили на зони – зелену, синю і червону. В зелену потрапили продавці з високою якістю газу. У синій зоні знаходяться АЗС, якість палива яких знаходиться рівно в межах норми. Червона зона – це мережі, де паливо не відповідає нормативам. Варто зауважити, що в цю зону жоден з виробників не потрапив.

Зелена зона

Спочатку зразки газу тестувалися на відповідність вимогам профільного ГОСТу за показником «Компонентний склад». Автогаз складається з пропану і бутану, а також изобутана, пропілену, етану, етилену та інших вуглеводнів. Чим більше пропану в газі, тим вище тиск насичених парів і тим краще пускові якості і робота паливної апаратури, особливо в зимовий період експлуатації.

У зелену зону потрапили зразки з ідеальним співвідношенням пропану до бутану. Це WOG (59/40), SHELL (58/37), SunOil (57/41) і Avantage 7 (56/37). Такі показники дають найбільш повне згорання суміші, тобто забезпечують динаміку при збереженні економічності їзди. Крім того, в зразках SHELL, WOG і SunOil міститься мало пропілену, який шкідливий для паливної системи.

Також перевірялася щільність газу. Чим вона більше, тим більше пробіг. Найвищі показники виявилися у мереж KLO, WOG і SunOil – відповідно, 533, 532 і 535 кг / м3.

Синя зона

У цю зону потрапили всі інші учасники дослідження – мережі КLO, Мотто і «бочка». Тут співвідношення пропану до бутану нижче лідерів на кілька відсотків, але все цифри в рамках допустимого. В цілому, за останній рік якість автомобільного газу не погіршився. Ціни на автогаз більш-менш рівні, так як все паливо заводське. Але як і раніше спостерігаються проблеми з недоливом.


Джерело topgir.com.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти