Назвали 10 помилок водіїв, які можуть привести до наслідків

Підготуватися до будь-якої ситуації, яка може статися на дорозі, неможливо. Водіння може викликати стрес, особливо якщо ви новачок в цій справі. Тим, у кого немає достатнього досвіду, варто прислухатися до порад бувалих автомобілістів, які знають все про реальні дорожні події і готові поділитися деякими типовими помилками, щоб ви могли їх уникнути.

1. Недолік контролю

Ви повинні бути фізично і морально сильні, щоб вміти зосереджуватися на дорозі, не втрачаючи зв’язку зі світом. Але керувати автомобілем – це не тільки знати, як крутити кермо і тиснути педалі. Треба його відчувати. Якщо не можете контролювати швидкість або не уявляєте, як поведе себе ваша машина в екстреній ситуації, це рано чи пізно призведе до нещасного випадку.

2. Висока швидкість

Навіть якщо у вас блискучі результати іспитів і відмінний автомобіль, не варто піддаватися п’янкому відчуття швидкості і збільшувати обороти двигуна. ДТП відбуваються несподівано, і не завжди з вашої вини, але необережне перевищення швидкості може значно підвищити ваші шанси потрапити в них. Це одна з основних причин аварій, наслідки яких бувають фатальними. Слід дотримуватися помірного темпу, особливо у дворах і житлових масивах. Залишайте собі достатньо часу для реакції на будь-які несподіванки.

3. Проблеми з маневруванням і паркуванням

Маневрувати в режимі повної свободи дій не складно, але в обмежених умовах це одне з найважчих завдань. Від паралельної парковки до заднього ходу, більшості нових водіїв важко зробити це правильно, коли навколо повно чужих очей. Проблему посилюють інші водії, більш досвідчені: майстерно виконуючи складні маневри, вони створюють чимало стресових ситуацій для новобранців, ледь знайомих з інтенсивним рухом.

4. Відволікаючі фактори

Багато хто любить гучну музику, але водій зобов’язаний знати, що відбувається на дорозі. Скорегуйте гучність так, щоб ви могли уникнути автокатастрофи, почувши крики людей, виск гальм і клаксони інших автомобілів.

5. Попутники

Багато новачків хоча і бояться їздити на самоті, уникають свідків. Одні просто соромляться, боючись здатися слабкими і недосвідченими, інших злить критика, яка змушує їх нервувати. Але спочатку все ж варто кататися з людьми, які мають водійський стаж. Ви зможете отримати чимало корисних порад, яких вам не дали в автошколі і використовувати їх на протязі всього свого життя.

6. Сигнали

Своєчасна подача сигналів має величезне значення при водінні автомобіля. На дорозі немає нічого гіршого, ніж машина, що повертає без належного попередження. Як починаючому водієві, вам необхідно виробити звичку правильно використовувати стоп-сигнали і поворотники, не забуваючи про них в процесі спілкування з кимось в салоні або відволікаючись на якісь дорожні чинники.

7. Нехтування ременем безпеки

Є люди, яким ремінь безпеки заважає, але його використання є обов’язковою умовою. Його не можна забувати або ігнорувати. Ремінь спеціально розроблений для зниження ризику смертельних травм, оскільки розподіляє силу удару по різним частинам вашого тіла. Це повинно стати звичкою, навіть якщо збираєтеся швидко з’їздити в сусідній продуктовий магазин.

8. Недотримання безпечної відстані

Витримування пристойної дистанції між автомобілями – важливий фактор, про який завжди слід пам’ятати, щоб не потрапити в несподівану аварію. Ніколи не можна бути впевненим у тому, що водій попереду вас раптово не зупиниться через необережність або через серцевий напад.

9. Неправильне тлумачення дороги

У вас більше шансів неправильно зрозуміти дорогу вночі, ніж вдень. Оптичні ілюзії – не така вже й рідкість. Через них поворот буде виглядати пологим замість крутого або широкий шлях несподівано звузиться. Обриси об’єктів і рельєфу можуть в темряві спотворюватися, особливо коли ви несетеся з великою швидкістю.

10. Відсутність своєчасного технічного обслуговування

Щоб автомобіль функціонував належним чином, треба бути в курсі його вимог до ремонту і обслуговування. Встежити за кожною дрібницею нелегко для початківців, але це важливий крок до забезпечення приємного водіння і безпеки на дорозі. Не чекайте, поки машина зламається або будь-яка система зазнає істотного збою. Якщо є підозри, поговоріть про них з автомеханіком.


Джерело novate.ru
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти