За що в Україні позбавляють водійських прав: список порушень і як знову сісти за кермо

Найважче за порушення ПДР автомобілісти переносять позбавлення водійських прав. Що робити, коли це вже сталося, розповість «Твоя МАШИНА» .

Коли і за що позбавляють прав в Україні

Кількість порушень, за які могул позбавити прав, досить велика. Наприклад, забрати водійське посвідчення можуть на 3-6 місяців за керування технічно несправним автомобілем або управління машиною, яка не пройшла ТО. Також на такий же термін права відбирають за невиконання вимог співробітників поліції і в разі, якщо за кермом знаходиться водій, якому тимчасово обмежили право керування транспортними засобами.

Позбавити водійського посвідчення на 6-12 місяців можуть за створення аварійної ситуації, виїзд на залізничний переїзд, коли рух через переїзд заборонено або за порушення ПДР, яке стало причиною ДТП.

Позбавляють водійських прав на 1 рік, якщо автомобіліст керував машиною в стані алкогольного сп’яніння. Термін становить 1-2 роки, якщо при ДТП винуватий покинув місце події. Забирають права на 1-3 роки за виїзд на залізничний переїзд, коли рух через переїзд заборонено, і при цьому водій перевозить пасажирів або небезпечні вантажі.

Втратити права на 3 роки можна при повторному водінні в нетверезому вигляді, або якщо при ДТП водій вжив алкоголь, наркотики або сильнодіючі препарати до приїзду поліції на місце події або до проведення огляду на стан сп’яніння після зупинки.

5-7 років позбавлення прав загрожують особі, яка вдруге управляла автомобілем без прав, або якщо прав ніколи і не було.

10 років позбавлення прав покладаються тому, кого спіймали за водінням в стані алкогольного сп’яніння втретє протягом року.

Що робити, якщо відібрали права в Україні

Якщо за рішенням суду у водія забирають права, то порушник може подати апеляцію. Хоча шансів повернути права не так багато. Однак може допомогти хороший юрист. Також повернути права зобов’язані, якщо справа не буде розглянута протягом 3 місяців. Після позбавлення прав необхідно сплатити штраф. Коли закінчиться термін покарання, можна знову здавати на права в автошколі.


Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти