Українським водіям назвали п’ять поширених помилок в розмові з інспектором поліції

Автоексперти розповіли про п’ять поширених помилок водіїв при розмові з поліцейським, які зіграють не на вашу користь.

Метушливість і нервозність

Якщо водій кудись поспішає, він може почати квапити інспектора в надії знайти у нього розуміння. Однак, ніхто не любить, коли його підганяють, тому є ймовірність, що документи будуть перевіряти ще більш ретельно і повільно.

Закиди

Деякі водії починають дорікати інспекторам в тому, що вони зупинили саме їх, а не “справжніх порушників”. Однак, машина просто могла виявитися в числі “підозрілих”, яких розшукують. Крім того, поліцейські влаштовують профілактичні рейди і можуть зупинити будь-кого.

Фамільярність

Перехід на “ти” – частий прийом корумпованих співробітників. Недосвідченому водію може здатися, що неформальне спілкування допоможе справі, але насправді цей психологічний прийом дозволяє інспектору вести розмову “зверху- вниз”.

Зарозумілість і хамство

Інспектор зобов’язаний представитися і назвати причину зупинки. Однак, не потрібно відразу накидатися на нього з вимогами пояснити те, що відбувається. Якщо всім виглядом показувати свою неприязнь до інспектора і грубіянити, нічим хорошим це не закінчиться. Крім того, за образу можуть залучити як за кримінальною статтею, так і по КоАП.

Відповідати на провокаційні питання

Деякі автолюбителі сильно нервують в присутності інспекторів поліції і тому автоматично починають відповідати на провокаційні питання, такі як: “Порушуємо?”, “Який знак ви зараз проїхали?” і т. д. Якщо водій сам назве уявне порушення або запропонує “мирний” спосіб врегулювання, то він виявиться далеко не у виграшному становищі. Краще поставити інспектору зустрічне запитання: “Ви виявили правопорушення?” Якщо ви впевнено відповіли, необхідно наполягати на складанні протоколу.


Джерело uamotors.com.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти