Водіям розповіли, як дізнатися, чи готовий автомобіль до зими

Автомобільні експерти вибрали 6 ключових критеріїв, щоб уникнути неприємних сюрпризів на зимових дорогах.

Шини

Автовиробники одностайно рекомендують замінити літні шини на зимові при добовій температурі +5-7 градусів. За знижених температур літні покришки дубіють і втрачають свої властивості.

Паливо

Особливо чутливі до перепадів температур дизельні двигуни. Це хімічним складом ДТ, у якому багато парафінових елементів. Щоб запобігти цьому, на НПЗ додають до зимових сортів дизпалива спеціальні компоненти, які запобігають його парафінізації при сильних морозах.

Рідини

Під впливом морозів застигати можуть інші рідини, що забезпечують роботу авто. Насамперед йдеться про роботу склоомивача. Тому обов’язково зверніть увагу на температуру замерзання омивача, інакше бачок та інші елементи системи можуть вийти з ладу за сильних холодів. Крім того, фахівці автосервісів радять приблизно раз на 2-3 роки, найкраще – якраз напередодні зими, міняти гальмівну рідину. Те саме стосується і антифризу, який з часом акумулює вологу, а це може призвести до того, що одного дня охолоджувач просто почне загусувати.

Парковка

Найкращим варіантом буде, якщо ваш автомобіль на зимовий період буде в гаражі або на опалювальному паркінгу, щоб уберегти ваш транспорт від впливу зовнішніх факторів.

Акумулятор

Акумулятор – ще одна проблемна зона авто у зимовий час. Тому зробіть йому діагностику заздалегідь. Огляньте на предмет тріщин, очистіть та змастіть клеми, перевірте рівень рідини, заряду та щільність електроліту.

НС-набір

У зимовий період зайвими не будуть: лопата, трос, щітка та скребок для очищення скла, розморожувач замків, комплект дротів для запуску двигуна, ланцюги проти ковзання, каністра, потужний ліхтар, тепла куртка чи плед, рукавиці.


Джерело news.obozrevatel.com
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти