Автомобільна подорож взимку: розповіли, як зробити поїздку безпечною

Автомобільний туризм нині не менш популярний, ніж авіаподорожі, a переваг у нього справді багато. Але, щоб відчути їх повною мірою, рекомендуємо здійснити невелику підготовку.

Як відомо, автомобіль завжди потрібно утримувати у справному стані, а з собою у вас має бути необхідний мінімум автомобіліста. Але якщо ви зібралися їхати в далеку зимову подорож, то до цього варто підготуватися ретельніше.

Вогнегасник, аптечка, знак аварійної зупинки, трос, жилет – це те, що має бути в автомобілі завжди.

Взимку краще мати дроти для “прикурювання” акумулятора від іншого автомобіля, а також мінімальний набір інструментів (набір викруток та ключів, ізолента, скотч, пластикові стяжки, набір автозапобіжників, домкрат, буксирувальний гак та балонний ключ). Перевірте стан запасного колеса. Крім того, що воно має бути накачаним, подивіться, як правильно його виймати.

Автомобільний компресор зможе виручити, якщо навіть запаски з собою немає – при невеликому проколі, підкачуючи пробите колесо, можна дотягнути до найближчого шиномонтажу.

Якщо плануєте їхати в гірську місцевість, то пара ланцюгів протиковзання також не буде зайвою.

Маршрут краще спланувати та вивчити заздалегідь. Подивіться, скільки займе вся дорога Гугл-картами і додайте до цього часу кава-паузи і зупинку на обід/вечеря.

Відпочинок перед дорогою, нехай і не найдальшою, це обов’язковий пункт. Далі потрібно заправити автомобіль і долити рідину омивача відповідно до температури повітря.

Не робіть ризикованих обгонів! Не варто демонструвати вашу драйверську удачу попутним і особливо зустрічним водіям.

Акуратно працюйте педаллю гальма. Ніяких різких натискань та гальмування в останній момент.

Плавно працюйте кермом. Усі рухи мають бути вивіреними, плавними, але впевненими. Дотримуйтесь рядності та дистанції.

Зимова дорога буває мінлива і тип покриття може змінюватися раптово.

Чорний лід – одне з найнебезпечніших і найпідступніших, що може потрапити вам на шляху. Якщо ви зрозуміли, що потрапили на таку ділянку, максимально плавно та спокійно зменшуйте темп. Далі дійте за умовами. Якщо є шанс, що дорогу незабаром почистять/посиплять, краще дочекатися цього у безпечному місці. Узбіччя таким місцем не є! Ідеально – на АЗС або просто осторонь дороги.


Джерело autocentre.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти