Водіям розповіли, де зберігати бензин, якщо немає каністри

В останні дні багатьом водіям довелося згадати, що таке класична залізна каністра. В неї ми запасаємо бензин або дизпаливо для дальньої дороги або для виробництва коктейлів Молотова.

Правила пожежної безпеки забороняють заливати пальне з колонки у пластикову та скляну тару, але що робити, коли металевої каністри немає? Авто24 підібрав кілька альтернатив.

Стандартні металеві каністри хороші тим, що щільно закриваються (якщо не зношений механізм горловини) та заправляють у них пальне на АЗС.

Чим замінити каністру

Бляшана тара від оливкової олії. Незважаючи на пластикову горловину, ця 5,0-літрова банка на АЗС визнається металевою тарою. Плюс у тому, що її можна знайти на власній кухні та на кухні найближчого ресторану. Серйозний недолік: через особливості горловини все масло злити неможливо, тому перш за все доведеться ретельно вимити – і бажано тим самим бензином. Важливо: виполіскувати масло водою не рекомендуємо, адже воно обов’язково теж залишиться і врешті-решт потрапить у паливну систему машини. Ще одна можлива проблема – не всі такі каністри вдається потім закрити настільки щільно, щоб у машині не смерділо пальним.

Ймовірно, оптимальний за нинішніх умов варіант – бляшана тара від масла чи автомобільної хімії.

Бляшана тара від автохімії. Деякі види автохімії упаковують у таку саму тару, як і масло. Шукати таку банку можна у автомалярів та майстрів, які займаються автомакіяжем – дітей лінгом, поліруванням. Попереднє неодноразове прополіскування паливом обов’язково.

Пляшка від води. Це найбільш доступний і одночасно найбільш надійний варіант – така 5,0-6,0-літрова пляшка закривається герметично, тому запаху не буде. Мінус у тому, що на АЗС офіційно в таку тару заправлятися не можна. Але заправника часто вдається умовити (або підкупити), особливо якщо сховати пляшку від камер спостереження у багажнику. Як варіант – маючи дві бляшанки від олії та помічника, можна заправляти їх по черзі, зливаючи паливо з другої у пластик. Хоча знов-таки не всі заправники погоджуються на подібну метушню біля колонки у своїй присутності.

Каністра від олії. У пластикової банки від масла один плюс: її відносно легко знайти – на гаражах, біля магазинів, і навіть, вибачте, на смітнику біля СТО. Далі тільки мінуси: заправників теж доводиться вмовляти, кришка зазвичай виявляється негерметичною, а перед заправкою “свіжу” банку потрібно буде прополоскати бензином (для дизпалива це не так критично).

Пластикову каністру від моторного масла дуже нечасто вдається закрити так, щоб бензин не підтік і не поширював запах.

Чистота

Повинні ще раз відзначити чистоту тари, насамперед – відсутність у каністрі залишків води. Щоб нейтралізувати її негативний вплив на паливну систему двигуна можна застосувати препарат-осушувач. Це рідина, будучи залитою в ємність з паливом, “знаходить” у ньому воду і хімічно зв’язує її таким чином, що вона згоряє в двигуні як звичайне паливо.

Якщо пальне запасається в нестандартну тару, її слід промаркувати, щоб хтось міг швидко зрозуміти, що саме в ній міститься.


Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти