Водіям розповіли, що потрібно і не потрібно мати в авто у воєнний час

У цей непростий для всіх час навіть до поїздки в магазин на авто потрібно поставитися відповідально. Не всі предмети, які раніше автомобілісти возили у своїх машинах, зараз можна возити, щоб не нарватися на неприємності. Ще складніше справи з вимушеною евакуацією на власному транспорті, щоб не збиратися в паніці, потрібно заздалегідь все спланувати і зібрати потрібні речі.

Під час воєнного стану можна прокласти маршрут і все продумати (начебто), але розрахувати час у дорозі не вдасться – на жаль, 100 км на одних ділянках можна подолати за 40 хвилин, а 1 км на іншій ділянці дороги може вимагати навіть 3 години. Щоб несподіванки не застали тебе зненацька, рекомендуємо врахувати правила, що стосуються того, що життєво необхідно і що не потрібно брати із собою в транспортний засіб, вирушаючи у далеку (і не лише) подорож.

Що взяти в автомобіль під час воєнного стану

Для водія та пасажирів:

– Ковдра на випадок затримки у дорозі – на подвір’ї зима
– Аптечку з розширеним комплектом коштів (згідно з рекомендаціями МОЗ України)
– воду з розрахунку 1-3 л на особу
– Зарядки для телефонів, включаючи пауербанки та живлення від розеток автомобіля
– Ліхтарик на випадок затримки або ремонту в дорозі
– Одноразовий посуд
– Змінний одяг
– Перекус (чорний шоколад, снеки, печиво)
– Газовий пальник (на випадок, якщо застрягнеш надовго)
– Сірники/запальнички

Для автомобіля

– Максимальний запас палива в баку та додаткове паливо в каністрі (ми вже писали, чим можна замінити сталеву каністру)
– Повноцінне запасне колесо, а краще два. Покриття доріг може бути пошкоджене або засмічене гострими уламками, через велику ймовірність пошкодити шини.
– туристичну лопатку – наприклад, на випадок застрявання машини при об’їзді на путівці; вона може стати зброєю для захисту від мародерів.
– Якщо машина не нова, не завадить невеликий запас робочих рідин – антифризу, олії, гальмівної рідини.
– Міцний буксирувальний трос. Дуже бажано, щоб це був справді міцний трос. Адже якщо вас тягне стороння машина, немає гарантій, що її водій має достатньо вміння та старанності, щоб не порвати дешевий китайський шнурок, який ми часто возимо в багажнику під виглядом троса.
– компресор для підкачування шин (або хоча б насос)
– Проводи для «прикурювання» («крокодили»)
– Вогнегасник (він і так має бути, але нагадуємо)

Що не потрібно мати в автомобілі в умовах воєнного стану

– Зброя (якщо ти не військовий і не маєш навичок її використання) плюс якщо вона не зареєстрована. Його наявність може віднести вас у очах патрульних на блок-постах до категорії ворогів, диверсантів, агентів тощо.
– Занадто великий ніж або ніж з ознаками бойового – довжиною понад 8-9 см, товщиною понад 2,5 мм та характерною канавкою на лезі.
– Погано, якщо десь у вашому багажнику завалюється будь-який військовий атрибут – гільза (навіть від мисливського патрона), тактичні рукавички, черевики-берці, фляга тощо.
– Сумки та рюкзаки в багажнику теж не повинні бути військового типу (так звані тактичні) – це теж може викликати підозри у вашій приналежності до якогось війська. Це ж стосується одягу
– Горюча або інша горюча рідина у скляній та невідповідній тарі. При різких маневрах така «упаковка» може пошкодитись, пальне пролитися та стати причиною великої пожежі.
– У разі екстреної ситуації та/або евакуації краще їхати МАКСИМАЛЬНО акуратно та уважно – адже при проколі шин чи інших проблем черги з помічників у тебе не буде, а часу втратити можна багато. Так що саме той випадок – без психів та ривків, плавно та дбайливо.


Джерело uamotors.com.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти