Евакуація автомобілем за кордон: правила у європейських країнах

На перший погляд відмінності у влаштуванні автомобільного життя за кордоном, у порівнянні з Україною, невеликі, але недотримання правил може влетіти у великі гроші.

Страхування. Машини українських біженців пускають до Польщі, Угорщини, Молдови та Словаччини без “зеленої карти” (green card). Але слідкуйте за повідомленнями у ЗМІ, адже згодом машини на українських номерах можуть зобов’язати мати місцевий поліс. В інші країни “зелена карта” потрібна.

Швидкісний режим та штрафи.

Щити-покажчики із зазначенням обмежень швидкості, що діють у країні, зустрінуть вас на перших метрах європейської дороги. Але важливо знати, що “некарні” цифри перевищення швидкості (наші +20 км/год) у деяких суміжних із нами країнах набагато менші або їх немає зовсім.

Жилет. У всіх європейських країнах у машині повинен бути сигнальний жилет жовтого або помаранчевого кольору (або один або один на кожного пасажира, залежно від країни). Без такого жилета не можна виходити із авто на заміській дорозі.

Шипи та зимові шини. У більшості суміжних країн зимова гума є обов’язковою при настанні зимових умов. Тобто взимку можна їздити і на “літі”, аби тільки на асфальті не було снігу та льоду. А в Польщі та Угорщині можна взагалі цілий рік кататися на літніх шинах. Але майте на увазі, що шиповані шини заборонені у всіх п’яти країнах.

Платні дороги. Коли заїдете до країни, з’ясуйте у прикордонників чи волонтерів, які зустрічають українців, як оплачується проїзд автошляхами. Найчастіше це буде наклейка на скло (т.зв. віньєтка), також застосовується спеціальний чіп для системи TelePass, оплата через інтернет, банківська картка або готівка для терміналів на в’їзді та виїзді з автобану. Власникам пікапів нагадаємо, що в деяких країнах вони вважаються вантажівками і віньєтка у них має бути особливою. Також корисно знати, що платний автобан завжди можна об’їхати безкоштовними дорогами.


Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти