Розмитнення автомобілів під час воєнного стану: що потрібно знати
5 квітня 2022 року набув чинності закон про “нульове розмитнення” транспортних засобів.
У зв’язку з цим експерти розповіли, на який термін власників “євроблях” звільнили від сплати податків та мит, які машини не можна ввозити за цим законом і хто може скористатися безмитним ввезенням.
Скільки діє “нульовe розмитнення”?
Військовий стан в Україні запроваджено 24 лютого та триватиме він до 25 квітня. Таким чином, скористатися правом безмитного ввезення транспортних засобів можна лише до 25 квітня 2022 року. Президент може продовжити термін дії військового стану, проте юридично він закінчиться 25.04.2022. Зареєструвати такі автомобілі потрібно не пізніше 10 днів після ввезення.
Хто може скористатися правом безмитного ввезення?
Відповідно до статті 69.24 Податкового кодексу, внесеної Законом №2142-IX, фізичних осіб звільнено від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком. А у Митному кодексі статтею 9-11 ці товари звільняються і від ввізного мита. Отже, жодні податки при ввезенні автомобілів не потрібно сплачувати. Фізичні особи-підприємці можуть користуватися цим правом, але зі сплатою акцизу.
Які машини можна ввозити за цим законом?
Заборона стосується територій, на яких виробляються авто, або з яких вони привезені. Це транспортні засоби, що мають походження з країни, визнаної державою-окупантом або агресором стосовно України, або ввезені з території держави-оккупанта (агресора) та/або з окупованої території України. Таким чином, ввозити автомобіль із росії та Криму без розмитнення неможливо. Білорусь поки що не входить до списку таких країн.
Після закінчення військового стану чи потрібно доплачувати “розмитнення”?
У Законі про “нульове розмитнення” сказано, що автомобілі, які ввозяться, будуть використовуватися для вільного обігу. Це означає, що якщо фізособа встигне ввезти автомобіль під час воєнного стану, доплачувати нічого не потрібно. Автомобіль можна буде продати хоч наступного дня. Але за продаж протягом одного року більше одного транспортного засобу нараховуватиметься раніше існуючий податок.