Українцям розповіли, хто має право вилучати авто на потреби військових та яка процедура

Відчуження транспортного засобу передбачає повний перехід права власності. Проте після скасування режиму воєнного стану можна повернути машину, якщо вонo збереглося.

У разі воєнного стану законом допускається відчуження автомобілів громадян на потреби держави без згоди власників. Проте процес передбачає дотримання певних правил.

Примусове відчуження транспортного засобу передбачає повний перехід права власності, а не передачу в тимчасове користування.

Таке рішення може ухвалювати військове командування – Збройні сили України та їх підрозділи. При цьому тероборона та поліція не наділені повноваженнями відчужувати майно громадян.

Крім того, таке рішення слід узгодити з місцевою владою. Не потрібна така процедура лише на територіях, де ведуться бойові дії. Власник автомобіля має право ознайомитись із зазначеними документами.

Факт відчуження здійснюється на підставі акта, в якому зазначається така інформація:

– назва військового командування та органу, який погодив рішення про примусове відчуження;

– відомості про власника автомобіля;

– інформація про документ на право власності (за наявності);

– опис майна, відомості про реєстраційний номер транспортного засобу, марку, модель, номер шасі, рік випуску і т.д.

Далі акт має підписати власник автомобіля та уповноважені особи військового командування, а також орган місцевої влади. Також додається інформація про вартість авто на дату оцінки. Один екземпляр акту залишається у власника машини. При цьому сам документ може бути складений і без його присутності.

Оцінку відчуженого майна проводять приватні суб’єкти оціночної діяльності, органи державної влади або місцевого самоврядування за погодженням із власником. Водій має право висловити свої зауваження чи пропозиції щодо вартості авто. Висновок про оцінку можна оскаржити у суді.

Крім того, громадяни мають право на відшкодування вартості відчуженого майна за рахунок коштів держбюджету. Попереднє повне відшкодування проводиться до підписання акта. Однак поки що такий механізм не працює, тому можна скористатися порядком повної компенсації. Для цього власнику слід звернутися із заявою до військового комісаріату після скасування військового стану.

Якщо після скасування режиму військового стану автомобіль зберігся, повернення здійснюється у судовому порядку.

Повернення відбувається лише за бажанням власника та не є обов’язком. Власник автомобіля може вибрати один із двох варіантів. Якщо авто не збереглося, немає можливості вимагати його повернення.


Джерело ampercar.com
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти