Поліція не приїде: як працює автоцивілка під час війни і як не втратити відшкодування

ОСАЦВ (обов’язкове страхування цивільної відповідальності автовласників за шкоду третім особам) залишається необхідним навіть під час воєнного стану. Усі договори продовжують діяти, а після закінчення їх термінів необхідно придбати новий поліс.

Оператори ринку зазначають зниження кількості ДТП, заявлених із початку війни.

“Кількість страхових випадків зменшилася до 30-40% від довоєнного рівня, – уточнює Олег Коваленко-Кужольний, директор департаменту врегулювання страхових випадків СК “ІНГО”. – Обсяги відшкодування також зменшилися, хоча розмір середньої шкоди зростає, оскільки автовласники не повідомляють про дрібні події, а заявляють про великі збитки, щоб швидко відремонтувати авто.

За відгуками автомобілістів невиїзд поліції на оформлення ДТП стало однією з головних проблем. Якщо хтось із учасників ДТП при цьому не погоджується на європротокол, відшкодування можна втратити.

“Для виплати СК потрібне документальне підтвердження події: довідка поліції чи європротокол, – пояснює Олег Коваленко-Кужольний. — З огляду на те, що поліція не завжди виїжджає на оформлення, ми збільшили ліміт по європротоколу з 50 тис. до 130 тис. грн., що для ОСАЦВ є повною страховою сумою.

Раніше через обмеження відшкодування 50 тис. грн. постраждалі на дорогих автомобілях часто відмовлялися від європротоколу.

Для оформлення ДТП, коли діє воєнний стан, страхові компанії радять клієнтам не боятися європротоколу та використати його електронну форму. Однак, є випадки, коли з використанням європротоколу при оформленні ДТП виникають складності. Як пояснює Володимир Фогель, адвокат ЮФ “Семенова та Партнери”, якщо сторони не дійшли висновку, хто винен у ДТП або винні обидва учасники — питання має вирішуватися в суді, для чого необхідна реєстрація поліцейськими.

Якщо поліція не прибуває, а винуватець ДТП відмовляється від європротоколу, щоб підвищити шанси на отримання відшкодування, Ігор Чудовський рекомендує:

– вести відеофіксацію місця події та спілкування з учасниками ДТП;

– зафіксувати відмову від європротоколу;

– зателефонувати на лінію 102, повідомити свої дані, адресу ДТП, номерні знаки авто свого та інших учасників;

– повідомити свою СК про ДТП та відмову іншого учасника від європротоколу;

– якщо СК просить дочекатися їхнього співробітника або виконати інші дії – погодитись.

Ще одна проблема з ОСАЦВ під час війни, про яку повідомляє Максим Межебицький, полягає у недоступності експертів та аварійних комісарів, яких страхові компанії залучають до огляду авто, через фактори безпеки, переміщення, мобілізації чи перевантаження у західних регіонах. Тому у деяких страхових компаніях просять надсилати документи за допомогою месенджерів. Також, за словами Ігоря Чудовського, для оцінки пошкоджень авто зараз можуть попросити поїхати до іншого міста, де є відповідні працівники.

Окремою проблемою Межебицький вважає відновлення пошкодженого авто через відсутність запчастин, матеріалів та персоналу на СТО, але ця ситуація з початку війни поступово покращується.

При цьому зараз страховий платіж за полісом ОСАЦВ становить у середньому 1401 грн., тоді як минулого року — 882 грн. Незважаючи на це, дана сума в рази менша, ніж відшкодування збитків у разі ДТП.


Джерело focus.ua
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти